VIDEO | Koroonapuhang kruiisilaeval: seni rääkimata lugu, kuidas elu parimast puhkusest luksuslikul Diamond Princess'il sai õudusunenägu

 (11)
VIDEO | Koroonapuhang kruiisilaeval: seni rääkimata lugu, kuidas elu parimast puhkusest luksuslikul Diamond Princess'il sai õudusunenägu
Kuvatõmmis videost

Käesoleva aasta veebruari alguses lahvatas kuulsal kruiisilaeval Diamond Princess suur koroonapuhang ja laev jäi Jaapanisse Yokohama sadamasse karantiini. Sajad reisijad nakatusid koroonaviirusesse ja 14 neist jätsid oma elu laevas, mis pidi neid viima elu parimale puhkusele.

Samal ajal, kui Hiinas Wuhanis hakati alles ohutusmeetmeid välja töötama, oli Diamond Princess suurim koroonakolle väljaspool Hiinat. Laeva 2500 reisijat pidid jääma isolatsiooni oma kajutitesse.

Võib arvata, kui keeruline oli neil maailmast ära lõigatud inimestel oma väikestes kajutites, kes pidid viibima teadmatuses, mis saab edasi — sel ajal ei teatud koroonaviiruse olemuse ja levimiskiiruse kohta veel suurt midagi.

Vaata videost Diamond Princessi ja tema reisijate lugu:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!