VIDEO JA PILDID: taanlased leiutasid mõnusa kokkupandava majakese rattamatkajale

 (24)

Ka rattamatkaja võib end tunda nagu autokaravaniga reisija, kui kasutab taanlaste leiutatud kerget ja kokkupandavat majakest Wide Path Camper.

Tegemist on ilmselt esimese kokkupandava rattamajaga - kui sõidad sellega ringi, siis saab "rattakaravani" kokku panna lühemaks, et oleks lihtsam manööverdada. Laagriplatsil "volditakse" maja lahti ja selles mahub pikutama kuni kahe meetri pikkune inimene. Enne pikutamist aga saab sisse luua ka mõnusa elutoa koos laua ja kahe pehme istmega neljale inimesele.

Voodi suuruseks on 90 x 200 cm, panipaikade mahutavuseks kuni 300 liitrit. Järelveetava "teomaja" kaal on 45 kg. Magama mahub napilt 2 inimest, laua taha sööma kuni neli inimest. Ratta järel vedades kokkupandud asendis on käru mõõtmed 99 x 130 cm, aga kui "voodiks" lahti pakkida, siis 99 x 260 cm. Hind on mobiilsele majale kohane - alates 3500 eurost. Lisada saab veel ka luksvarustust, valida metallikvärve jne. Valuvelgi hinnakirjas küll pole, need oleksid ilmselt liiga rasked ka pedaalijal järgi vedada.

Siin on Wide Path Camper lahtipakituna:

Wide Path Camper

Siin aga kompaktselt ratta taga:

Wide Path Camper

Kuidas tundub, kas reisiksid sellise "rattakaravaniga" mõnel järgmisel rattamatkal?