VIDEO | Hiina avas 1. maist taas Pekingi olulisima vaatamisväärsuse Keelatud linna — rahvast on murdu

 (3)
VIDEO | Hiina avas 1. maist taas Pekingi olulisima vaatamisväärsuse Keelatud linna — rahvast on murdu
Kuvatõmmis videost

Hiinas on koroonaviiruse pandeemia möödumas ja elu taas käib. Kevadpühade tähistamiseks võtsid reisi ette kümned miljonid hiinlased ja avati olulised vaatamisväärsused, sealhulgas kuulus Keelatud linn, mis oli Mingi ja Qingi dünastiate ajal Hiina keisririigi keskus.

Hiina avas Pekingi Keelatud linna 1. mail pärast kolme kuud suletud olekut. Päevas tohib hoonetekompleksi siseneda varasema 80000 asemel küll vaid 5000 inimest, kuid siiski on esialgu võõrastav vaadata videot, kus inimesed tunglevad vaatamisväärsuse ümber.

Hiina kevadpühad kestavad viis päeva ja inimesed kasutavad rohkeid vabu päevi traditsiooniliselt väikeseks reisiks. Kuna koroonaviiruse juhtumid on riigis aina vähenenud, said inimesed ka sel kevadel reisi ette võtta.

Vaata videot:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!