Vene lennufirma Rusline tegi täna esimese lennu Tallinna ja Peterburi vahel - loe, mida meile lähimas metropolis teha!


Talv Peterburis
Talv PeterburisFoto: Shutterstock

Vene lennufirma Rusline alustas täna lende Peterburi-Tallinn lennuliinil. Lennud toimuvad kaks korda päevas (laupäeviti üks lend päevas) 50-kohaliste Bombardier CRJ100ER või Bombardier CRJ200ER lennukitega.

Peterburi on üllatavalt jalutatav linn. Kiiret pole ju ka kuhugi. Mööda väikeseid tänavaid hotelli poole astudes jäävad kohe teele värvikad inimesed, uued kohvikud ja poekesed, näiteks imelisi meeste kingi käsitööna valmistav Kazumovi kingapood. Hea, et nad naistele midagi ei tee, muidu kaugemale ei jõuakski.
Muidu, kohe mõnda suurde muuseumi joostes, polegi märganud, kui palju on Peterburis asju, mis polegi vähemalt 250 aastat vanad.
Neid kohti on tõepoolest palju, mõni küll peitumas turvaliselt majas, mille seinad paari sajandi eest üles laotud. Kuid suurte kunstimuuseumite lummus on läbi, Peterburi on jälle täis nooruslikult uljaid ideid, nagu seda oleks kirjeldada võinud Peeter I päevil. (Venemaa ainus) aken Euroopasse sai raiutud just Peterburi kohale ning ideed on üksjagu kosmopoliitsemad, kui Peeter seda ilmselt ette kujutanud oleks.