Vajatakse viikingeid! Kandideeri maailma kõige lahedamale töökohale ja sõida Ameerikat avastama!

 (7)
Vajatakse viikingeid! Kandideeri maailma kõige lahedamale töökohale ja sõida Ameerikat avastama!
Viikingilaev, mis järgmisel suvel üle ookeani seilabVintagenews.com

Viikingid jätsid vähe jälgi oma Ameerika avastusretkest. Norrakad on ehitanud aga säilinu põhjal uue viikingilaeva ja värbavad vabatahtlikke 2016. aastal toimuvale ekspeditsioonile!

Võrreldes esimese viikingite reisiga Ameerikasse tuleb ilmselt ette vähem mõrvu - loodetavasti mitte ühtegi - ning oskust korraldada röövretki ei oodata tööle kandideerijatelt ka.

Dragon Harald Fairhair on suur viikingilaev, mille ehitasid Haugesundi inimesed. Laeva ehitamise mõte on ellu äratada vanade Norra saagade lood.

Kuna detailseid andmeid tollaste laevade kohta - ei ehituse ega nende sõudmise osas - ei ole, on laeva ehitamine pikalt aega võtnud ning palju on selgunud ka läbi katsetuste. Aastal 2010 alanud ehitus jõudis laeva vettelaskimiseni aastal 2012 ning möödunud aastal tegi viikingilaev esimese reisi Norra rannikult Liverpool Victoria Sõudeklubisse ja tagasi, tehes teel kõrvalepõikeid mitmetele saartele.

Seotud lood:

Järgmisel suvel valmistub laev aga kordama viikingite teekonda Ameerikasse, milleks otsitakse vabatahtlikke.
Elu- ja töötingimused laeval on väga spartalikud, mugavate kajutite asemel on laevatekil magamiseks ja vihmavarjuks telk.
Tööle kandideerijatel peaks olema vähemalt kaks kuus vaba aega ning mingisugunegi laevaõsidukogemus ja oskused.

Oma sooviavalduse saad teele panna SIIT