Vahur Kersna viib läbi reisilugude laupäeval Rahva Raamatust otse Aafrikat avastama


Tansaania
TansaaniaFoto: Shutterstock

Sel laupäeval, 20. mail kl 12 toimub Viru keskuse Rahva Raamatus juba kolmas Estraveli, Rahva Raamatu ja Petrone Prindi koostöös korraldatud reisihommik, mis viib huvilised seekord Aafrikat avastama. Oma Aafrika rännakute muljetest räägivad raamatu “Minu Tansaania” autor Maiki Udam ja “Minu Kilimanjaro” autor Janika Vaikjärv. Vestlust juhib ajakirjanik ja Aafrika sõber Vahur Kersna.

Aafrika riigid on puhkusereiside sihtkohana üha populaarsemad. Reisihommikul tulebki juttu põhjustest, miks Aafrikasse reisida tasub ning antakse soovitusi reisisihtkoha valimiseks.

Aafrika reisile lähevad enamasti juba kogenud reisijad. Tegemist on väga huvitava ja kireva maailmajaoga, kus lisaks ainulaadsele loodusele on väga mitmekesised kultuur ja traditsioonid. Ka Aafrika majandus ja poliitika on väga erinevad sellest, millega Euroopas harjunud ollakse ja nende lähem uurimine on reisihuvilise jaoks kindlasti põnev.

Estraveli kaudu läheb iga päev reisile keskmiselt 500 inimest ja kokku külastavad Estraveli kliendid aasta jooksul 170 erinevat riiki. Viimaste aastate statistika näitab, et Aafrika mandri külastamine on tõusutrendis. Puhkusereisijate hulgas populaarsemad Aafrika riigid on Lõuna-Aafrika Vabariik, Mauritius, Keenia ja Tansaania. Eksootilisematest Aafrika riikidest külastasid paljud Eesti inimesed eelmisel aastal näiteks Cabo Verdet, Etioopiat, Madagaskarit ja Mosambiiki. Lisaks on Eesti reisijate hulgas olnud läbi aastate populaarsed päikesereiside sihtkohad Egiptus ja Maroko, kuid neid võib lugeda pigem Araabiamaadeks.

Seotud lood:

20. mai reisihommikul räägitakse erinevate Aafrika riikide eripäradest ja antakse soovitusi oma reisiks sobiva sihtkoha valimiseks. Vestlust juhib teleajakirjanik Vahur Kersna, kelle eestvedamisel tuleb oma Tansaania-rännakust rääkima raamatu "Minu Tansaania" autor Maiki Udam. Seiklused savannisügavustest ja Aafrika kõrgeima mäe otsast ning vürtsihõngulised päikeseloojangud Sansibari randadelt toob kuulajateni "Minu Kilimanjaro" autor Janika Vaikjärv.

Vestlusringis osaleb ka Estraveli tootjasuhete juht Jane Juhanson, kes räägib paikadest, kuhu Eesti inimesed Aafrikas kõige enam reisivad. Pikemalt peatub Jane oma Madagaskari ja Mauritiuse rännakutel. Kohal viibib ka Estraveli reisikonsultant Carmen Rannula, kellelt saab täpsemaid reisinõuandeid ja soovi korral kasvõi kohe piletid broneerida. Kõikide reisihommikul osalejate vahel loositakse välja "Minu Tansaania" ja "Minu Kilimanjaro" reisiraamatud.

Märtsis alustanud reisihommikute sari on osutunud väga populaarseks, täites kord kuus laupäeva keskpäeval Rahva Raamatu ruumid reisi- ja raamatuhuvilistega. Reisihommik toimub Viru Keskuse Rahva Raamatu III korrusel laupäeva keskpäeval.

Kuulama ja kaasa rääkima tasub tulla kõigil neil, kes on huvitatud Aafrikasse reisimisest või keda huvitavad reisijutud põnevatesse sihtkohtadesse. Reisihommikul saab informatsiooni ja reisinippe neilt, kes Aafrikat hästi tunnevad. Vestlus kestab tund aega, seejärel on kõigil soovijail võimalik ka personaalselt reisiinfot, soovitusi ja tuntud reisisellide autogramme küsida.

Mai reisihommik on sel hooajal viimane. Estraveli, Rahva Raamatu ja Petrone Prindi koostöös toimuvad reisihommikud jätkuvad taas sügisel.