Vaata, milliste reisifirmadega ei soovita tarbijakaitse tegemist teha!

 (9)
Vaata, milliste reisifirmadega ei soovita tarbijakaitse tegemist teha!
Scanpix

Tarbijakaitseameti "mustas nimekirjas" on need reisiettevõtjad, kellel on sellel aastal pakettreisi kogumüügi aruanne esitamata.

Reisiettevõtja peab esitama tarbijakaitseametile:

1) üks kord kvartalis aruandekvartalile järgneva kuu 20. kuupäevaks pakettreiside kogumüügi aruande ning järgneva kvartali täpsustatud planeeritava pakettreiside kogumüügi.

2) tegevuse alustamisel ning edaspidi igal aastal koos eelmise aasta IV kvartali pakettreiside kogumüügi aruandega tagatise arvutamise aluseks oleva planeeritava aastase pakettreiside kogumüügi, sealhulgas pakettreiside müügi igas kvartalis.

Pakettreiside kogumüügi aruande esitamise kohustus tuleneb turismiseadusest ja aruannete kaudu saab tarbijakaitseamet teavet ja informatsiooni, kui suures ulatuses on toimunud müük möödunud kvartalil, kas ettevõtja poolt varasemalt esitatud prognoos osutus tõepäraseks ning millisena prognoositakse müüki järgmiseks kvartaliks.

Samuti on eelmainitud andmed äärmiselt olulised selleks, et veenduda reisiettevõtja tagatise piisavuses.

Tarbijakaitseamet palub tarbijatel reisilepingu sõlmimisel ja reisiettevõtja valikul allolev „must nimekiri“ teadmiseks võtta ning sellega arvestada.

Seotud lood:

Nimekirja täiendatakse jooksvalt – kui reisiettevõtja on aruande esitanud, eemaldatakse ta nimekirjast.

Vaata nimekirja SIIT.