Vaata, milline riik valiti maailma parimaks

 (13)
Vaata, milline riik valiti maailma parimaks
StockholmUnsplash

Good Country Index on tabel, milles on reastatud erinevad riigid paremusjärjestikku. Kokku on nimekirjas 163 riiki ja koha arvestamisel hinnatakse riike erinevate näitajate alusel. Allikatena kasutatakse ka informatsiooni Ühinenud Rahvaste Organisatsioonist. Sel aastal sai esimese koha üks Skandinaavia maade hulka kuuluv riik.

Esimese koha sai erinevate näitajate põhjal Rootsi. Riigi parimateks näitajateks on inimeste aitamine ja positiivse ellusuhtumise propageerimine. Samuti on Rootsis hea tervishoiusüsteem ja üldine heaolu.

Samuti näitab tabel, et Rootsi teeb loodusele rohkem kasu kui kahju, sest riik on väga keskkonnasõbralik. Võrreldes eelmiste aastatega on teised väiksemad riigid tabelis langenud. Tabeli kokkuapanemisel võetakse paljustki arvesse riigi keskkonnasõbralikkust ja inimeste panust loodushoidu.

Eesti sai tabelis 38. koha, edestades näiteks Lätit, Leedut, Horvaatiat, Iisraeli, jne. Eesti tugevuseks on tabelis välja toodud kultuur. Nimelt erinevate inimeste panus kultuuri edendamisse. Küll aga oleme 129. kohal võrdõiguslikkuse osas.

VAATA TABELIT SIIT

Allikas: Independent.co.uk