VAATA | Julge või jabur? See Instagrami-paarike riskib verdtarretavate fotode nimel pidevalt eluga

 (9)
VAATA | Julge või jabur? See Instagrami-paarike riskib verdtarretavate fotode nimel pidevalt eluga
Instagram

Kuigi harvad pole uudised sellest, kuidas järjekordne surmapõlgur hea Insta-kaadri nimel kaljunukilt alla sadas, levib jätkuvalt trend hingematvate fotode tabamiseks eluga riskida. Kui aga varem andsid sotsiaalmeedia kommentaarides tooni pigem kiiduavaldused ning vaimustusest ahhetamine, kutsutakse hulljulgeid üha enam korrale. Insider vahendab, et üks sellise kriitikalaviini alla on sattunud paarike on reisiblogijad Kelly Castille ja Kody Workman, kes haldavad Insta-kontot nimega Positravelty.

Poleemikat tekitas Peruu Andides, Humantay laguuni kohal klõpsatud foto, kus mees hoiab naisel kätest kinni, samal ajal kui too uljalt õhus kõlgub, toetudes kaljuäärele üksnes varbaga. Kelly't ja Kody't on kommentaarides nimetatud üle mõistuse rumalateks, isekateks ja ebaotstarbekalt hulljulgeteks. Süüdistustes viidatakse ka sellele, et antud fotodega seatakse ohtu ka teiste inimeste elud, kes võivad asuda säärast teguviisi kopeerima.

Kelly ja Kody ise muidugi kinnitavad, et pildi tegemine polnud üldse ohtlik ning et nad ei riskiks iial oma eluga. "Need on meie isiklikud otsused ning need teisi inimesi ei puuduta," kommenteerisid nad Insiderile antud intervjuus. "Meile meeldib piire nihutada, oma loovust proovile panna ja perpektiivide ja optiliste illusioonidega mängida."

Ometi kõnelevad Positravelty kontol olevad fotod sootuks teist keelt. Mõne allpool näidatud pildi tegemine lihtsalt poleks saanud ohutu olla (kui just pole tegu fototöötlusega):