Uus popp sihtkoht! Nordica tegi avalennu uhke ajaloo ja vapustava loodusega suvituslinna Ohridi

 (5)
Uus popp sihtkoht! Nordica tegi avalennu uhke ajaloo ja vapustava loodusega suvituslinna Ohridi
Ohrid, MakedooniaReuters / Scanpix

Eesti lennufirma Nordica tegi läinud reedel avalennu Makedoonia suvituslinna Ohridi. Tegemist oli ajaloolise hetkega, kuna see on esimene kord, kui Makedoonia ja Eesti vahel tekib otselennu ühendus.

Ohrid lisandus sel aastal Musta mere äärse Constanța ja Kopenhaageni kõrvale kui suvesihtkoht põnevasse ja eestlaste poolt veel avastamata riiki. Tegemist on märgilise sündmusega, kuna mitte kunagi varem pole ükski lennufirma Eesti ja Makedoonia vahel regulaarlende teinud. Kuurortlinn Ohrid paikneb samanimelise imekauni järve kaldal ja on viimastel aastatel pälvinud nii Lääne- kui ka Põhja-Euroopa turistide tähelepanu.

Nordica turundus- ja kommunikatsioonijuht Toomas Uibo sõnul on eestlaste jaoks tegemist äärmiselt põneva suvepuhkuse sihtkohaga. „Eesti inimesed ei tea Makedooniast just väga palju, kuid see ongi see, mis pakub meie reisijatele suurt avastamisrõõmu. Ohridil on palju pakkuda, alustades antiikajast ja lõpetades moodsa köögikunstiga. Atraktiivseks teeb sihtkoha ka kohalik soodne hinnatase. Seetõttu sobib see eriti hästi just peredega reisijatele,” lausus Uibo.

Seotud lood:

Nordica lendab Tallinna ja Ohridi vahel reedeti alates 1. juunist kuni 14. septembrini.

Ka Reisijuht käis kaemas, kuidas uut liini avatakse. Vaata pilte: