Uudised eestlaste lemmiksihtkohtadest: Kreeka avab reisijatele piirid 15. juunist, Hispaania ootab turiste alates juulist

 (7)
Uudised eestlaste lemmiksihtkohtadest: Kreeka avab reisijatele piirid 15. juunist, Hispaania ootab turiste alates juulist
Santorini, KreekaFoto: Pixabay

Kreeka peaminister Kyriákos Mitsotákis teatas möödunud kolmapäeval, et turistid on lubatud Kreekasse juba 15. juunist. Hispaania peaminister Pedro Sánchez teatas, et turistid on oodatud alates juulist.

Mis puutub reisimisse Kreekasse, siis enamik rahvusvahelistest lennufirmadest alustavad lendamist siiski alates juulist, mis oli ka esialgne piiri avamise kuupäev turistidele.

Riiki sisenemisel kaotatakse karantiininõue ning loobutakse kõigi reisijate testimisest, kuid vajadusel ollakse seda valmis pisteliselt tegema. Küll lubatakse riiki esialgu ainult nende riikide kodanikke, kus viiruse levik on kontrolli all.

Turism moodustab Kreeka majandusest märkimisväärse 20 protsenti. Iga neljas inimene töötab turismisektoris. Eelmisel aastal külastas riiki 33 miljonit turisti. Baarid ja restoranid avatakse riigis 25. maist ning rannad on juba avatud. Riik toetab ettevõtteid käibemaksu langusega turismisektoris ning töötajate palgakulude hüvitamisega.

Kuupäeva varasemaks toomine on tõenäoliselt põhjustatud muuhulgas Itaalia otsusest avada piirid juba 3. juunist.

Hispaania peaminister Pedro Sánchez teatas, et alates juulist on välisturistid uuesti oodatud riiki külastama.

Seotud lood:

Riigis on senimaani kehtestatud ühed maailma karmimad meetmed (alates 14. märtsist), tänu millele on nakatumiskordaja kukkunud 0,2-ni. Lisaks piiride avamisele lubatakse uuesti ka ametlikud jalgpallimängud 8. juunist.

Hispaaniat külastab aastas ca 80 miljonit turisti.

Allikas: Reisidiilid