USKUMATU | Singapuris saad osta auto müügiautomaadist


USKUMATU | Singapuris saad osta auto müügiautomaadist
BentleyCam Bowers/Unsplash

Me kõik teame Coca-Cola logoga müügiautomaate, millest saab osta nii karastusjooki kui ka snäkke. Mõni sisaldab suurt valikut, teine väikest, aga kokkuvõttes on asi lihtne – paned raha automaati, vajutad nuppu ja saad oma soovitud joogi või snäki. Kujutagem nüüd ette, et sama on võimalik luksusautodega.

Nimelt on Singapuris 15-korruseline hoone, mis on täidetud erinevate luksusautodega. Torni omanik on Autobahn Motors ja see sisaldab endas ligikaudu 60 autot.

Firma sõnul on tegemist torniga, sest ruum on piiratud. Nimelt soovis omanik avada oma automüügi platsi, kuid kuna ruumi oli suhteliselt vähe, siis otsustas ta ehitada hoopis 15-korruselise hoone ja müüa autosid müügiautomaadi põhimõttel.

Samuti sai omanik inspiratsiooni mänguasjapoest. Nimelt mäletab ta, kuidas oma pojaga mänguasjapoodi külastades olid mudelautode karbid alati torni laotud.

Kokkuvõttes on asi lihtne. Valid luksusauto puutetundlikku ekraani kasutades välja, sisestad krediitkaardi, maksad mõnisada tuhat ära ja võid juba paari minuti pärast istuda oma uhiuude Porschesse või Ferrarisse.

Tegemist ei ole aga ainulaadse asjaga, sest nii-öelda automüügiautomaate on viimastel aastatel ehitatud ka Ameerika Ühendriikides ja Jaapanis. Kahtlemata on tegemist aga huvitava asjaga.

Allikas: Yahoo Finance