USA ja Suurbritannia kehtestasid läptopikeelu mitmest populaarsest sihtkohast saabuvatel lendudel


London
LondonFoto: shutterstock, shuttesrock

USA ei luba sülearvuteid pardale kaheksast riigist saabuvatel lendudel, nende hulgas on ka näiteks eestlaste hulgas populaarsed päikesepuhkuse sihtkohad Egiptus, Türgi ja Araabia Ühendemiraadid Dubai ja Abu Dhabiga, kirjutab Eesti Ekspressi Kohver.

Ühendriigid on keelanud ära läptoppide ja muude mobiiltelefonist suuremate elektroonikaseadmete kaasavõtmise lendudel, mis väljuvad USAsse Türgist, Saudi Araabiast, Jordaaniast, Egiptusest, Katarist, Kuveidist, Marokost ja Ühendemiraatidest, kirjutab Eesti Ekspressi Kohver. Suurbritannia on kehtestanud analoogse keelu, kuid ei pea ohtlikuks Katarit, Kuveiti, Marokot ja Ühend­emiraate. Paljud küsitavused – näiteks pole keelunimekirjades Iraani ega Pakistani – on sundinud kriitikuid küsima, kas keelu tagamaaks pole soov kärpida just edukaimate Lähis-Ida lennufirmade tiibu, muutes nende maade kaudu reisimist oluliselt ebamugavamaks.

Raskesse olukorda pandud lennufirmad on keelule reageernud innovatiivselt. Emirates ja Turkish Airlines on näiteks teatanud, et korjavad reisijatelt läptopid ära alles väravas, paigutades sülearvutid siis spetsiaalselt selleks mõeldud kastidesse.