ÜLLATUS | Kas sina tead, milline on lennuki kõige räpasem osa?

 (6)
ÜLLATUS | Kas sina tead, milline on lennuki kõige räpasem osa?
Pilt on illustreerivFoto: Pixabay

Värske uuringu järgi polegi WC kõige räpasem koht lennukis. On üks koht, mis kubiseb bakteritest veelgi enam. Kas sul on aimu, mis see võiks olla?

Selgus, et reisija istme ees olev klapplaud on lausa kakskümmend korda räpasem kui lennuki tualettpoti veelüliti. Travelmath.com viis läbi uuringu ja saatis mikrobioloogi võtma bakteriproove neljast lennukist. Tulemused olid üllatavad.

Nende järgi leidub klapplaua ühel ruutsentimeetril ligikaudu 850 bakterit, samal ajal kui veekraanil lähenes see viiesajale. Lennuki turvavöökinnitusel oli vaid umbes 90 bakterit ruutsentimeetri kohta ning isegi lennujaama tualettide lukud olid samuti võrdlemisi puhtad — 28 bakterit. Seda, milliseid lennukeid uuriti, pole teada.

Selgus ka see, et pinnad olid igasugustest inimestele kahjulikest bakteritest, näiteks soolebakter E.coli, puhtad.

Need arvud ei ütle ilma võrdluseta samas midagi. Nõnda toome kõrvale Ameerika Rahvusliku Teaduste Akadeemia andmed — näiteks leidub köögilaual umbes 142 bakterit ühel ruutsentimeetril ning kodusel WC-poti prill-laual 68.

Nõnda selgub, et alati on just toidulaud see, mille pind bakteritest kubiseb ning kõige räpasemana näiv koht pole seda üldse.