Turismifirmade liidu juht rahustab: Thomas Cooki pankrot ei muuda Eestis midagi!

 (2)
Turismifirmade liidu juht rahustab: Thomas Cooki pankrot ei muuda Eestis midagi!
Scanpix

Turismifirmade liidu juht Merike Hallik kinnitab Ärilehele antud intervjuus, et Eesti kodanikke võib maailma vanima lennufirma Thomas Cooki pankrot mõjutada ainult juhul, kui keegi on iseseisvalt ostnud Cooki või selle tütarettevõtte, näiteks Tjäreborgi kodulehelt reisi.

"Thomas Cooki pankrot meie andmetel Eesti reisiettevõtteid ei mõjuta, kuna nad ei müü Thomas Cooki pakette või lennupileteid ning Eestis ei muutu seetõttu midagi," rahustab Turismifirmade liidu juht. "Mis Euroopa ja Suurbritannia reisikorraldajate turgu puudutab, siis loodus tühja kohta ei salli," nendib Hallik.

Küll aga soovitab ta kõigil eestlastel kasutada ainult litsentseeritud reisibüroosid, kes teevad reisikorraldajate-operaatorite valiku ise ära klientide eest ja vahendavad ainult neid operaatoreid, keda usaldavad. "Meie oskame ohumärke välja lugeda ka sealt, kust klient ei oska," kinnitab Hallik ning rõhutab, et suurimad ohvrid maailma vanima lennufirma pankrotist on siiski kontserni 22 000 töötajat, kes peavad nüüd uut elatusallikat otsima hakkama.

Loe pikemalt Ärilehest!