TOP 9 | Jaanid peetud, aeg teha reisiplaane: selle suve parimad sihtkohad leiad siit!


TOP 9 | Jaanid peetud, aeg teha reisiplaane: selle suve parimad sihtkohad leiad siit!
Berat, AlbaaniaFoto: Pixabay

Siit leiad üheksa imelist reisiideed — mõned neist ka lausa uskumatult soodsad —, et minna Eestist mugava otselennuga nautima kultuuri, rannamelu, tulist päikest, mereande ja täiuslikku puhkust. Viska plätud ja päevituskreem kohvrisse ning lenda, kuhu süda kisub!

1. Rhodos, Kreeka

Parim aeg reisimiseks: hooaeg algab aprilli lõpu ja mai alguse paiku ning kestab oktoobrini. Juulis ja augustis on turiste kõige rohkem. Otselennud Tallinnast maist oktoobrini.

Kellele: pered, noored, üksikreisijad, paarid.

Põnevad kohad: Liblikate org on juunist septembrini pruunipunakirjusid liblikaid täis. Lindose maaliline külake valgete 17. sajandist pärinevate majadega. 116 m kõrgusel kaljul asub Lindose Akropol, kus paiknevad Athena tempel, Bütsantsi kirik ja Kreeka stoa. Rhodose linn.

Rannad: saare läänekallas on üsna tuuline, idakallas tunduvalt vaiksem. Lääneosa rannad (Ixia, Ialyssos) on kiviklibused ja tuulised, seetõttu ei ole seal suviti liiga palav, kuid merepõhi on kivine. Ka Rhodose linnas on mitu sobivat randa, enamasti liiva-kivisegused. Linna lääneküljel paiknev rand on pidevalt tuuline. Head liivarannad on idarannikul Falirakis ja Lindosel. Faliraki laugjad rannad sobivad ideaalselt lastele. Suurepärased väherahvastatud liivarannad asuvad idarannikul Kalitheas ja Tsambikas (Faliraki lähedal).

Seotud lood:

Hinnad eurodes: eine restoranis keskmiselt 12.-, kohalik õlu (0,5 l) 3.50, vesi (0,33 l) 0.50, banaanid (1 kg) 1.43 (keskmine hind Numbeo.com-i andmetel).

Nõuanded: Kreeka köögis on oluline koht oliividel, sidrunitel, tomatitel, pähklitel ja viinamarjadel. Oliive kasvab Kreekas mitut sorti ning neid kasutatakse ohtralt nii salatites kui ka mitmetes liha- ja kalaroogades.

Faliraki Water Park asub Faliraki hotellide piirkonnas. Veepark avatakse kevadel ilmade soojenedes ja suletakse oktoobri lõpus. Pargis on liumäed, lainebasseinid ja vees olev jõusaal, mitmed restoranid ja baarid.

2. Santorini, Kreeka

Parim aeg reisimiseks: hooaeg kestab aprillist oktoobrini, enim turiste on juulist augustini. Otselennud Tallinnast septembris, mil keskmine õhutemperatuur on 25 kraadi ja veetemperatuur 24 kraadi.

Kellele: noorpaarid, täiskasvanud.

Põnevad kohad: Fira on Santorini pealinn ja peamine transpordisõlm, kus on ka saare aktiivseim ööelu, mõnusad kohvikud ja suurim kaubavalik. Linn paikneb kõrgel kaljul vana vulkaanikraatri serval. Oia on paljude arvates Santorini kõige maalilisem küla. Oia pilte leidub kõikides Santorinit tutvustavates raamatutes, postkaartidel ja veebilehekülgedel – vulkaanikraatri servale ehitatud romantilised valged majakesed ja sinivalged kirikud on tuntud üle kogu maailma. Euroopa kauneimaks peetavaid Oia päikeseloojanguid armastatakse nautida vana linnuse terrassil või mõnes maalilises kraatriäärses restoranis.

Rannad: Santorinil on tumeda laavaliiva- ja kivikliburannad, kus vesi läheb enamasti järsult sügavaks. Parimad, pikimad ja liivaseimad rannad asuva saare ida- ja lõunaosas, väikseid kiviseid soppe leidub ka põhjas. Maalilise Oia küla kaljude all paikneb kaks väikest kivist rannasoppi Ammoudi ja Armeni, kuhu pääseb mööda umbes 200astmelist treppi.

Hinnad eurodes: eine restoranis keskmiselt 15.-, kohalik õlu (0,5 l) 2.25, vesi (0,33 l) 0.50, banaanid (1 kg) 1.44.

Nõuanne: Santorini on fotograafide lemmik – iga nurgatagune pakub imelisi vaateid. Kindlasti tasub saarel olles nautida sealset kööki ja kohalikku veini.

3. Batumi, Gruusia

Parim aeg reisimiseks: juunist oktoobrini, mil temperatuur on üle 20 kraadi ja ilm mõnusalt suvine. Otselennud Tallinnast juunis ja juulis.

Kellele: loodushuvilistele, täiskasvanutele, peredele.

Põnevad kohad: Batumi on Gruusia kõige populaarsem kuurort. Puhkajaid meelitavad kilomeetritepikkused rannad. Batumi botaanikaaed, kus tehakse koostööd Gruusia teaduste akadeemiaga, on tuntud laia valiku subtroopiliste istikute ja taimede poolest.

Rannad: Batumi kiviklibune rand on 7 km pikk ja kuni 30 m lai. Vesi on puhtam keskusest eemal. Batumist 15 km kauusel asub kilomeetripikkune Kvariati rand. Tegemist on rahuliku atmosfääriga kiviklibuse rannaga. Sealne veealune maailm on erakordselt ilus (sukeldumishuvilistele!).

Hinnad eurodes: eine restoranis keskmiselt 4.10, kohalik õlu (0,5 l) 0.66, vesi (0,33 l) 0.15, banaanid (1 kg) 0.99.

Nõuanne: Gruusiat iseloomustab ainulaadne kultuuripärand, kaunis loodus, maitsev traditsiooniliste roogadega köök, mida ilmestab vein ja tõeline külalislahkus.

Noolega paremale liikudes näed järgmist kolme parimat sihtkohta selleks suveks.