TOP 7 | Kohad, kuhu tasub sõita oktoobris

 (22)
1/7
Fuerteventura
FuerteventuraFoto: Wikipedia

Koolivaheag annab hea põhjuse ja ka võimaluse jälle reisile minna. Millised on parimad kohad linnapuhkusteks või kuhu terveks nädalaks päikese alla sõita? Kus süüa, millisesse hotelli tuba broneerida? Meil on kõik vastused olemas.

FUERTEVENTURA, Kanaari saared
Fuerteventural on teiste Kanaari saarte ees üks suur ja väga oluline eelis - imelised ja puhtad rannad. Sinise ja läbipaistva veega on Fuerteventura võitnud just surfajate ja sukeldujate südamed.

Fuerteventural on suurte kuurordite kõrval säilinud palju ehedat kohalikku elu ning ikka veel on saarel rohkem kitsi kui inimesi! Ehkki maailmakuulsaid vaatamisväärusi napib, on rannikuäärsed kalurikülad ja sisemaale küladesse viivad kitsad mägiteed vägagi idüllilised.

Aga rannad ja liivadüünid on peamine põhjus, miks Fuerteventurale minna. Liivarannad on nii pikad ja mõõtmatult suured, et ka need, kes ei armasta massidega koos päikese käes praadida, leiavad endale vaikse nurga.

Fuerteventura Foto: Silvia Pärmann, Shutterstock
Seotud lood:

Pealinn Puerto del Rosario pole tavaliselt koht, kus turistid pikalt peatuks, kuid päevaks saare suurimasse linna sõitmine on kindlasti hea plaan.

Vee all on elu sama huvitav kui maa peal. Parim koht selleks on kohe Fuerteventura külje all asuv Lobose saar. Selle madalas rannikuvees saab erivärvilisi Atlandi ookeani kalu imetleda ning hea õnne korral võib ka mõne kaheksajala peale sattuda.

Kõige sürreaalsemad ja meeldejäävamad vaated saarel ei avane aga liivarandades ega snorgeldamispaikades. Unustamatu vaatepildi pakuvad aaloeväljad, mis vulkaanilisel saarel lopsakalt kasvavad. Seda imetaime kasutas haavade ravimiseks juba Aleksander Suur, aga aaloest saab teha kõik alustades šampoonist ja lõpetades limonaadiga. Käik aaloetehasesse on maailma avardav kogemus.

Fuerteventura Foto: Wikipedia

Mida süüa? Me juba ütlesime, et Fuerteventural ruulivad kitsed.Isegi pealinn kandis kunagi nime Puerto des Cabras ehk Kitsesadam. Mis tähendab, et imelisemat juustu, kui Fuerteventural, saab vähestes kohtades maailmas. Kohalikku kitsejuustu saab süüa värske ja pehmena, poolküvana ja kõvana - ning raske on öelda, mis on parim.
Ja seikluslikuma meelega maitseküttidele, kellele Fuerteventura kitsede looming meeldima hakkab, on selle kõige lõpetuseks pakkuda kitsepiimaga valmistatud koorelikööri. See maitseb paremini kui kostab.
Ja muidugi on parimad kohad degusteerimiseks kitsefarmid, mis külastajaid lahkelt vastu võtavad!

Fuerteventura Foto: Wikipedia

Parim hotell: Corralejo liivaluidete ja looduspargi naabrust nautiv butiikhotell Katis pakub oma külalistele võimalust peatuda erinevas stiilis villadest, mis kõike miksivad kaasaegset ja vehemerelikku disaini auhindade vääriliselt. Pigem veeta igal aastal nädal mõnes neist kui osta oma suvila!

1/7