TOP 13 | Maailma jubedaimad kummituslikud linnad, kus ei kohta ainsatki elavat hinge

 (10)
Vaata fotosid!
TOP 13 | Maailma jubedaimad kummituslikud linnad, kus ei kohta ainsatki elavat hinge
Selles külas toimus 1944. aastal suur veresaunShutterstock

Osad neist linnadest on ehitatud kaevanduse, turismisihtkoha või suurehitise juurde lihtsalt heas usus helgesse tulevikku, kuid mõnel neist on väga sünge minevik...

Kummituslinnu võib kohata nii Ameerika Ühendriikides kui Hiinas, Venemaal või tihedalt asustatud Lääne-Euroopas. USA läänerannikul näiteks kadus paljude kõrbelinnade vastu huvi siis, kui väärtuslikku maavara ei leitud. Hiinas ehitatakse linnu usus helgesse tulevikku ja lootuses, et inimesed kolivad loodud ideaalmaastikele. Juhtub, et uusehitistesse ei koli aga kedagi. Venemaal muutus elukorraldus, Nõukogude Liit lagunes ja inimesed hakkasid liikuma teistesse asulatesse.

Veel kummituslikumalt mõjuvad linnad, mis jäid päevapealt tühjaks pärast haiguspuhangut või veresauna. Ka sellised linnad leiad siit nimekirjast.

Seotud lood:

Eestiski on unustatud linnu: mitmed neist asuvad Ida-Virumaal (Viivikonna, Sirgala), kus peale põlevkivikaevanduse sulgemist kadus ka seda teenindava kaevuriasula mõte. Samuti muutusid mõttetuks nõukogudeaegsed sõjaväelinnakud või Rummu karjääri uppunud vana vanglakompleks. Loe ja vaata lähemalt: FOTOD: 9 põnevat ja avastamist väärt mahajäetud kohta Eestis

Siin aga on 13 hüljatud linna maailmas, mis pakuvad turistile kõhedat kogemust ja kummituslikke vaateid. Liigu noolega paremale ja saad teada, mis linnad need on!