TOP 10 populaarset sihtkohta sel suvel


Vilnius.
Vilnius.Foto: Shutterstock

Suvi on parim aeg reisimiseks ja seda mitte ainult mööda Eestit!

10. Vilnius, Leedu
Tallinnast saab Vilniusesse lennata kaks korda päevas ja ka autoga minnes pole see liiga kaugel.
Maailma “säästusihtkohtade” edetabelis on Vilnius olnud kõrgel kohal alati.
Liitke siia juurde väga odavad sõidukulud Eestist ning Vilnius on vaieldamatult koht, mis pakub kõige odavamat luksulikku sügispuhkust! Transpordilt kokku hoitud raha kulutage aga linna parimas hotellis Kempinskis!
Mida seal teha? Vilnius on suurim barokkstiilis linn Alpidest põhja pool, mis on andnud talle hüüdnime Väike Rooma. Samas on Vilnius kantud küll UNESCO maailmapärandi nimekirja, ent väga väheste inimeste reisikalendrisse. Nerise ja Vilnia kallastel asuv Vilniuse vanalinn ei ole seetõttu ülerahvastatud. Ruumi on ka palju rohkem kui Tallinnas – vanalinna pindala on 3,6 km².
Vilniuse linna nimi tähendab leedu keeles väikest lainet, mis tuleneb ilmselgelt linna läbivatest jõgedest, mis väärviad kindlasti tähelepanu ja ka üle Vilna jõe jalutamist. Seal asuva Užupise tänavad olid täis väikeseid ärisid ja jõe kaldad vesiveskeid. Nüüd kohtab Užupises peamiselt inimesi, kelle põhitegevus on kuidagi seotud kunstiga. Linnaosa umbes 5000 elanikust on 200 kunstnikud ja nende tööde ja tegemiste meeleolu valitseb kogu linnaosas. Ehkki Užupis on üllatavalt pisike selle kohta, kui palju sinna kohvikuid, restorane, galeriisid ja poekesi mahub, täidab see ikkagi pingutamata ära terve päeva. Kõik teed algavad linnaosa keskplatsilt, kus kõrgub Užupise Ingli kuju, mis sümboliseerib vaimset vabadust Euroopas.

LOE VEEL: Reisijuhi nädalalõpusoovitus: Vilniusesse boheemlaslikku Užupisse hea kohvi ja inspiratsiooni jahile

Vilnius. Foto: Shutterstock