TOP 10 maailma kõige odavamat riiki, kuhu reisida


Egiptus, Sharm el-Sheikh, rand
Rannapuhkajad Sharm el-Sheikhis.Foto: MOHAMMED ABED, AFP

Eestis elamine võib kohati tunduda päris kallis - seda toredam on avastada puhkusekohad, kus Eesti sissetulekutega lausa luksuslikult elada võib - vaatamisväärsustest, kirjust ajaloost, randadest ja heast toidust pole neis üldreeglina ka puudust. Edetabeli pani kokku Maailma Majandusfoorum.

Kokku hinnati 141 riiki, arvestades kohalesaamise hindu ja kohapeal turistina elamise kulusid. Arvestati keskmist lennukipileti hinda maailma olulisematest sõlmpunktidest riiki, hotellihindu, igapäevaseid elamiskulusid, kütusehindu, ostujõu pariteeti. Kui säästlikum reisija loodab nüüd leida head sihtkohad järgmiseks puhkuseks, siis paraku tuleb enne hoolega valida - odavus võib tähendada ka kohalike suurt vaesust, sõjaolukorda ja kõrget kuritegevuse taset. Samas muidugi leiab siit ka tõeliselt põnevaid sihtkohti, mida saab palju kulutamata külastada.

Lennuhinnad on võetud aastast 2014, hotellitubade keskmised hinnad aastatest 2013-2014, ostujõu pariteet on pärit novembrist 2014 ja kütusehinnad eelmise aasta lõpust.