TOP 10 kohta nädalavahetuseks: Muuseumiöö, Türi lillelaat, Lohelennutamise päev ja palju muud


Türi lillelaat 2016
Türi lillelaat 2016Foto: Rauno Volmar

Sel nädalavahetusel toimuvad üle Eesti paljud põnevad laadad, kultuurisündmused ja spordivõistlused.

EASi Turismiarenduskeskus koostas valiku kümnest üle Eesti toimuvast põnevamast üritusest, mida sel nädalavahetusel külastada.

40. Türi Lillelaat

Juba aastakümneid algab kevadine aiatööde tippaeg Türi Lillelaadaga, mida külastab igal aastal kümneid tuhandeid inimesi ja kus oma kaupu pakuvad 700 laadalist. Reedest laupäevani kestval mõnusa meelelahutusprogrammiga laadal on esindatud aiandusfirmad, puukoolid ja eraaiad. Saadaval on laias valikus istikuid ja taimi nii tarbe- kui iluaeda, aiatarbeid, töövahendeid, majapidamiskaupu ja käsitöötooteid.

Foto: Rauno Volmar

Umbrohufestival

Seotud lood:

Laupäeval peetakse Järvamaal Koigi mõisas IV Umbrohufestival, mis on suunatud kõigile kodumaise toidu ja tervisliku elustiili sõpradele. Festivali raames toimub rohevahetus-taimelaat, tervise- ja heaolutoodete tutvustamine, kohalike kodukokkade ja õpilaste valmistatud suupistete degusteerimine, mõisaekskursioonid, kultuuriprogramm ja pidulik õhtusöök.

Tartu Indiefest

Neljapäevast laupäevani Tartus toimuv Indiefest paitab alternatiivse muusika sõprade kõrvu kõige uuema indiega, tuues kokku artiste nii Eestist kui välismaalt. Festivalil kuuleb vanu lemmikuid Eesti muusikamaastikult, kuid leiab alati ka uusi tegijaid, kes alles hakkavad raadioedetabeleid vallutama. Toimumiskohad: Aparaaditehas, Genialistide klubi, Kalevi tänava park.

Vaata lisa: https://www.puhkaeestis.ee/et/tartu-indiefest-2017-1

Muuseumiöö “Öös on mänge”

Sel laupäeval avavad muuseumid üle Eesti oma uksed tavapärasest hiljem ja tasuta, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd. Hiliste õhtutundideni on avatud kokku üle 200 muuseumi, mis pakuvad sel õhtul kaasahaaravat eriprogrammi.

Muuseumiöö okupatsioonimuuseumis Foto: Andres Putting

Lavassaare Vanavara laat ja pasunakooride ülevaatus

Pühapäeval toimub Pärnumaal Lavassaares muusikamaitseline, vaselõhnaline ja üllatusterohke kevadpäev. Vanavara laadal kaubeldakse kõigega, millest õhkub möödunud aegade hõngu, näeb ka vanu sõidukeid ja militaarkaupa. Laadapäeva raames võtavad mõõtu mitmed pasunakoorid ning avatud on ka Lavassaare Raudteemuuseum, kus saab tutvuda püsiekspositsiooniga ning nautida rongisõitu.

Lohelennutamise päev

Pärnumaal Tõstamaa vallas asuv Jõuluvana Korstna talu korraldab perepäevade seeriat, mille raames toimub sel pühapäeval lohelennutamise päev. Üritusel valmistatakse koos lohesid, lennutatakse kaasatoodud lohesid, lennutajaid sõidutavad hobused, kohvikus pakutakse lohe-pannkooke ja toimub väikeste viiuldajate kontsert.

Rohevahetus Setomaal

Laupäeval toimub Värska alevikus Seto Talumuuseumis Rohevahetus, kus saab enda jaoks üleliigseks muutunud püsikud, lillesibulad, maitsetaimed, põõsad, puud, seemned, toalilled või istikud ära anda ja ise teistel vajaliku vastu saada. Lisaks taimedele võib Rohevahetusele tuua ka üleliigseid taimeanumaid ja aiakirjandust.

Nukuteatrite festival Teater Kohvris

Viljandis vältab neljapäevast pühapäevani rahvusvaheline nukuteatrite festival „Teater kohvris“, mille raames toimuvad etendused Viljandi Nukuteatris ja teistes linna kultuuriasutustes, meistritunnid ja lavastajate poolt juhitavad mõttevahetused. Peetakse ka nukuetenduste laat Viljandi vanalinnas. Kõik päevad lõpevad „HeadeMõteteKlubi“ üritustega festivalikülas. Tänavaetendused ja -töötoad on osalejatele tasuta.

Josephine kevadine lillepidu

Laupäeval peetakse Alatskivi lossis Josephine’i lillepidu kauni paruniproua Josephine auks, kelle sünnipäeval, 1880. aasta 20. mail pandi Alatskivi lossile nurgakivi. Lillepeol toimuvad laululaste ja laulukirjutaja Eva Mitreikina tasuta kontserdid, lossi tutvustavad ekskursioonid, kübarate kaunistamise ja maskide valmistamise õpitoad, lastele ponisõidud. Üritusel saab riietuda ka lossiaegsetesse kostüümidesse ja nendes pilti teha, mängida discgolfi, vaadata miniloomaaia elukaid ja nautida loodust ümber järve kulgeval matkarajal.

Motokross TOP 200

Laupäeval toimub Türi lähistel Kihli motokrossirajal Kihli Motokrossi harrastajate karikasari ja külgvankrite Eesti karikavõistluste etapp.

Tanel Leok Foto: Andres Putting

Vaata tuhandeid teisi sündmusi ja paiku, mida Eestis külastada aadressilt puhkaeestis.ee.