TOP 10 kohta muuseumiööks Eestis, kuhu muidu nii lihtne pääseda polegi

 (2)
Kunstnik Flo kasearu majamuuseum Pebre tänaval
Kunstnik Flo kasearu majamuuseum Pebre tänavalFoto: Priit Simson

Sel laupäeval avavad galeriid ja muuseumid oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja TASUTA, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd.

Muuseumiöö toimub laupäeval, 14. mail 2016 ja uksed avatakse kõikjal kell 18-23 ning sel ajal on sissepääs tasuta.Kõikide osalevate muuseumide öö eriprogrammidega saab tutvuda muuseumide programmide lehel.

Igal aastal on muuseumiööl oma uksed lahti teinud ka järjest suurem arv arhiive, galeriisid, kirikuid. Mitmed neist väga erilised, põnevad - ja ka hea huumorimeelega tehtud - paigad, kuhu tavapäraselt nii lihtne sattuda polegi. Soovimate laupäeva ööd kasutada just nende hästi peidetud aarete avastamiseks!

PELGULINN, TALLINN: Flo Kasearu majamuuseum ja Positiivi fotogalerii

Flo Kasearu majamuuseum - kunstnik teeb ise giidituure ja kell 22 saab sauna!
Pebre 8, Tallinn

Flo Kasearu Majamuuseum on igapäevaselt ümberkujunev ünsa pöörane ekspositsioon kustniku loomingust tema kodu kahel korrusel, pööningul, keldris ja hoovis. Lisaks on muuseumis raamatukogu, pood, lastenurk liivakastiga ja võimalusel kodukohvik.

Seotud lood:

Giidituurid muuseumidirektoriga kell 19.30, 21.00.

Kunstnik Flo kasearu majamuuseum Pebre tänaval Foto: Priit Simson

Galerii Positiiv - Reisifoto näitus ja võimalus võita auhindu, leides maakaardilt eksootilisi maid!
Roo 21a, Tallinn

Positiivi galeriis on avatud reisifotograafi ja -ajakirjaniku Silvia Pärmanni reisiportreede näitus "Kellega ma seni kohtunud olen".

Näituse tööd on pildistatud aastatel 2012-2015 kuues erinevas riigis. Silvia Pärmann: "Viimased viisteist aastat, ehk pisut rohkemgi, olen igal võimalusel mööda maailma ringi rännanud. Enamuse nendest aastatest olen ka pildistanud inimesi, kellega tee mind kokku on viinud. Minu jaoks on kaamera midagi sarnast, kui Alice'ile jäneseurg: läbi selle pääseb avastamata maailma, kus ootavad ees kujuteldamatud ja õnnelikud kohtumised ning lood, mille väljamõtlemiseks ei ole mul piisavalt fantaasiat, nii et need tuleb lihtsalt ise läbi elada."