Targalt rohelisele mandrile: kümme soovitust Austraalias elamiseks ja puhkamiseks

 (11)
Targalt rohelisele mandrile: kümme soovitust Austraalias elamiseks ja puhkamiseks
Foto: (CC) Siggy Nowak / Pixabay

Reisiblogi Hetked on teinud ülevaate soovitustest, kuidas Austraalias tööd teha ja hakkama saada. Seekord avaldame kümme vajalikku nõuannet Austraalias koha peal elamiseks.

1. Kuidas leida tasuta või odavat öömaja?

Alguses Austraaliasse sattudes on tasuta öömaja leidmiseks mitmeid variante. Esiteks pole sugugi saladus, et üle terve riigi on laiali suur hulk eestlasi ja isiklikust tutvusringkonnast sõbralike majutajate leidmine ei pruugi suur probleem olla. Ole ettevaatlik avalikes foorumides tasuta öömaja küsimisega pikemaks perioodiks, sest inimesed võivad kurjaks saada ja sind „päevavargaks" pidada. Kas oleksid ise nõus väga pikaks perioodiks enda juures majutama kedagi, keda isiklikult väga hästi ei tunne? Teiseks on olemas erinevad netiportaalid, mille kaudu on võimalik kohalike juures ilma rahata ööbida, näiteks kõige populaarsem neist on Couchsurfing. Küll aga tasub ära mainida, et sellisel juhul oodatakse sinult suhtlemist võõrustajaga, oma kultuuri jagamist, sõbralikkust suhtlemisel jm. Kindlasti pole tegu veebilehega ainult tasuta majutuse leidmiseks (kuigi leidub erandeid, kus võõrustajal pole aega teregi öelda, nii et katsetamine ei tee kunagi halba)!

2. Kuidas kohapeal helistada?

Tavaliselt eelistatakse telefonikaarti teha Telstra kaudu.  Telefonikaartidest on veel populaarsed OptusVodafone ja Virgin. Üks pole otseselt teisest parem, kuna Telstra on ääretult suure levialaga, ent samas võivad teised odavamaks kujuneda. Seega tasub linnades eelistada odavaid kõnekaarte ja kui siht on võetud rohkem looduses seiklemisele ning maapiirkondades töötamisele, siis on kasulik panused Telstra kõnekaarti. SIM-kaarti on võimalik igalt poolt osta, kuid oluline on meeles pidada, et ostmisel läheb vaja isikut tõendavat dokumenti. Kõik ostjad on registreeritud.
Seotud lood:

3. Milline autorendifirma valida?

Üks populaarsemaid firmasid auto rentimiseks on Thrifty, kodulehe leiad siit.'

4. Kuidas leida odavaid lennupileteid?

Uuri odavlennufirmade lennupiletite kohta, sest Austraalia on meeletult suur ja ajahädas olles võib kõige mõistlikum viis ühest otsast teise liikumisel kujuneda just lennukiga sõitmine. Odavamate lennufirmade hulka kuuluvad muuhulgas Jetstar ja Tiger Airways. Odavate lennupiletite hankimise kohta loe ka siit.

5. Silku ja musta leiba Austraalias

Hing igatseb kodumaiste toitude ja jookide järgi? Otsi üles lähimast suuremast linnast poed, mis reklaamivad end Ida-Euroopast või Venemaalt pärit toodetega. Sellistest poodidest võib leida nii head kalja kui mahedat musta leiba. Lisaks uuri veebilehti siit ja siit.

6. Kuidas internet tööle saada?

Loe vahetut kogemust interneti toimima saamisega siit (pead olema Eestlased Austraalias grupi liige!).

7. Kus teistega suhelda ja nõu küsida?

Oleme kokku kogunud kasulikud Facebooki grupid, mis koondavad laiemalt Austraalias töötavaid, reisivaid ja elavaid välismaalasi. Nende gruppidega liitumine võib vägagi kasulikuks osutuda: Backpacker Jobs in AustraliaBackpacker Cars AustraliaAustralia Rideshares for BackpackersWork and Travel Australia Meetup.

8. Kuidas 1. märtsil Austraaliast valida?

Oled Austraalias ja soovid hääletada 2015. aasta Riigikogu valimistel? Loe siit, kuidas seda teha!

9. Kuidas bussiga rännata?

Kui sul on rohkem aega, siis bussiga ringi rändamine ei pruugi olla kõige halvem valik. Üks kõige odavamaid bussifirmasid on Greyhound Australia, mida on nimetatud „bussiliinide Ryanairiks". Mugavus ei pruugi olla kompanii esimene prioriteet, kuid piletihindu on raske ületada. Firmale pakub konkurentsi Premier Motor liigeldes idarannikul.

10. Oled rongireiside sõber?

Rail Australia on Austraalia rongikompanii, mis pakub odavamalt reisimiseks mitmeid sooduskaarte. Uuri lähemalt firma kodulehelt.

Veel soovitusi Austraalias rändamiseks (ja ka töötamiseks) leiad blogiloost Austraalias elamine ja töötamine - 50+ kasulikku nippi.