Tallinnas maksis hotellituba möödunud aastal keskmiselt 66,8 eurot


Viru hotell ja sviit
Viru hotell ja sviitFoto: Tiit Blaat

2015. aastal langes Tallinna keskmine hotellitoa hind 2 % ja keskmiseks hinnaks kujunes 66,8 eurot. Kõige kallim oli toa hind juulis (keskmiselt 74 eurot) ja kõige odavam märtsis (keskmiselt 57 eurot).

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRLi) üldkoosolekul tehtud firma Benchmarking Eesti regiooni juhi Jako Kapi ettekandest selgus, et Tallinna hotellide numbritubade keskmine täituvus oli 68,3% - kõrgeim taas kord juulis, kui see ulatus 90,9 protsendini - ja kasvas 3,5%.

Hotellide keskmine täituvus on Tallinnas kõrgem tööpäeviti ja langeb järsult nädalavahetustel.

Eesootav käibemaksumuutus on hotellitubade hinda tõstmas ja Vene turistide arvu langus ja üldine olukord turismiturul on pannud nii EHRLi kui Eesti Turismifirmade Liidu muret väljendama.

Enamikus Euroopa Liidu riikides on turismisektori konkurentsivõime parandamiseks kehtestatud alandatud käibemaksumäär (01.01.2015), Eesti tõuseb 2017. aastal 6 kõrgeima majutusteenuse käibemaksu määraga riigi hulka Euroopas(01.01.2017). Majutus- ja turismiettevõtted on korduvalt teinud ettepaneku konkurentsivõime parandamiseks käibemaksumäära tõus edasi lükata.