Tallink toob uuendatud Silja Europa märtsis Tallinn-Helsingi liinile

 (9)
Tallinki ja Viking Line laevad. Tallinna linn ja sadam
Tallinna sadamFoto: Vallo Kruuser

Maailma üks suurimaid omataolisi reisilaevu Silja Europa läbib pärast Austraaliast naasmist reisijatealade uuenduse ning naaseb Tallinn-Helsingi liinile märtsis. Liinile jäävad ka ettevõtte kaks kiirlaeva Superstar ja Star ning kruiisilaev Baltic Queen.

Tallinki turundus- ja müügidirektori Margus Hundi sõnul läbivad põhjaliku uuenduskuuri nii aluse kajutid, restoranid, poed kui ka showbaar ning reisijad saavad oma käsutusse uusi avastusi pakkuva laeva.

Kajutites saavad uuendatud nii tekstiilid, mööbel kui ka tehnika. Ühtlasi uuendatakse nii restorane kui poode.

Silja Europa alustab Tallinn-Helsingi liinil märtsis, asendades muuhulgas ka järgnevatel kuudel toimuvate plaaniliste hooldustööde ajal dokis viibivate Tallinn-Helsingi liini reisilaeva Superstar ja Baltic Queeni dokkimisaegseid reise. Täpsema ajakava ja sõidugraafiku avalikustab ettevõte järgmisel nädalal.

Kajutite arvult maailma suurim reisilaev Silja Europa on ehitatud Saksamaal aastal 1993. Silja Europa pikkus on 202 meetrit, laius 33 meetrit ning ta võtab korraga peale üle 3000 reisija. Laeval on kuus erinevat kajutiklassi, viis erinevat restorani, kaks baari ja kaks ööklubi, ilusalong ja saun ning neli poodi. Alusel on kõrgeim jääklass 1A Super ning maksimumkiirus 21,5 sõlme. Laeva autotekk mahutab 932 liinimeetrit sõidukeid ja kaubaveoühikuid.