Tai plaanib turistidele 500-bahtist sisenemistasu

 (25)
Tai plaanib turistidele 500-bahtist sisenemistasu
Suvarnabhumi lennujaam Bangkokis.FOTO: Apichart Weerawong / AFP

Taisse sisenevatelt turistidelt plaanitakse alates jaanuarist hakata küsima 500-bahtist (ca 12-eurost) sisenemistasu, kui vastav otsus vastu võetakse.

Sellise sisenemistasu taga on turismi- ja spordiministeerium, terviseministeerium ja Tai kuninglik politsei, kes on ideed omavahel juba arutanud.

Sisenemistasu peaks nende arvates tooma Taisse rohkem kvaliteet-turiste, kirjutab Bangkok Post.

Kogunevat raha kavatsetakse kasutada turismi, arstiabi ja immigratsiooniteenuste arendamiseks.

Ehkki ettepaneku järgi võiks uus maks hakata kehtima kohe 1. jaanuarist, võib see edasi lükkuda, kuna paljud turistid võivad sellest ootamatust lisatasust segadusse sattuda.

Kuni kolm päeva Tais viibivad turistid plaanitakse maksustada 30 bahtiga päevas, kolm ja enam päeva riigis viibivad puhkajad peavad aga rahakotti kergendama 500 bahti jagu.

Siiski pole kõik Tai organisatsioonid ja ametkonnad uue maksu poolt. Tai Hotelliassotsiatsioon arvab, et kogutud maksuraha kasutamine pole piisavalt läbipaistev ja lisatasu mõjub kindlasti turismile halvasti.

Samamoodi pole uue koormise üle õnnelik Tai reisiagentide Assotsiatsioon, kelle arvates see käik ei lähe kokku valitsuse plaaniga Tai turismi rohkem reklaamida.

Vaata ka Reisijuht.ee Tai teemalehte.