Tähelepanu, vabameelsed! Alasti kruiis on parim asi, mida oma nudistidest sõpradega ette võtta

 (8)
Tähelepanu, vabameelsed! Alasti kruiis on parim asi, mida oma nudistidest sõpradega ette võtta
Unsplash

Kõnealune kruiis annab päikesepuhkusele hoopis uue tähenduse, kuna päevituskreemi tuleb kaasa pakkida eriti palju. Jutt käib nimelt nudistidele mõeldud kruiisist tüünel Vahemerel, kus on täiesti normaalne viibida üksteise seltskonnas ainsagi riietusesemeta.

Lonely Planet kirjutab, et alasti kruiisid said alguse Ameerika Ühendriikides juba 30 aastat tagasi ning esimene reis tehti suisa 300 osalisega, pärast mida hakkas sõna vallatu seikluse kohta suust-suhu levima. Firma nimeks sai Bare Necessities (sõnamäng alastioleku ja vajalike tarvete teemal toim.)

Tänaseks on nudistide kruiisist saanud edukas ettevõtmine, mis hästi korraldatud reisina kestab 12 päeva ning reisijaid vedavaid aluseid on lausa neli. Üks näiteks on luksuslik 130 m pikkune 5 masti ja 42 purjega laev, millel nimeks Royal Clipper. Lisaks Vahemerele seilatakse ka Tahitile ja uuritakse Kariibi mere saari. Kõige pisem alus mahutab mõnikümmend reisijat ja suurim umbes 3000 nudisti. Külalistele meeldib alasti purjetamine lausa nii väga, sest paljaste reisisellide naasmisprotsent on lausa 75. See number on fenomenaalne!

Bare Necessities asutaja Nancy Tiemanni sõnul peitubki fenomen sellest, et inimesed naudivad samade põhimõtete ja huvidega inimeste seltskonda. "Nudistide kruiiside tüüpilisse sihtgruppi kuuluvad inimesed on tavalisest pingevabamad, sõbralikumad, suhtlemisaltimad, avatumad ja lõbujanulisemad. Riietest vabanemine vabastad eelarvamustest ja hinnangutest ning paitav päikesepaiste pühib kõik mured. Ja sellel, kellele tundub seltskondlik paljasolemine algul veidi hirmutav, eriti laeval nö "lõksus" olles, tasub esmalt proovida nudistide randa. Mõnel inimesel kulub paljaks võtmiseks vahel mitu päeva. Ja see on ka täiesti okei!" kinnitab Tiemann.

Lisaks nudismi plusspooltele on ka reisimarsruudid fantastilised - Vahemere odüsseia viib näiteks Cannes'ist Barcelonasse, seejärel Monacosse, kätkedes tegevuskavas ka Pisa torni ning Menorca, Mallorca, Ibiza ja Elba saarte külastamist ning peesitamist nudistide rannas Korsikal. Vaatamisväärsuste külastamise ajaks tuleb end loomulikult riidesse panna, kuid pardale saabudes võib end otsemaid ahistavatest riietest paljaks koorida ja kokteili rüübates eemal hullavaid delfiine või mõõkvaalu jälgima asuda.

Kruiisikorraldaja kuulutab, et ka toit on esmaklassiline, kuna iga laeva pardal on tööle rakendatud Michelini-tähega pärjatud tippkokk. Joogid ja toidud on juba piletihinna sees, kuna paljal inimesel polevat sularaha ega pangakaarte ju kuhugi panna. Olenevalt laeva suurusest, kajuti luksusastmest ja hinnas sisalduvatest hüvedest võivad hinnad ulatuda mõnest tuhandest dollarist mitmekümne tuhandeni. Järjekorrad on pikad ning kohad täituvad ruttu, mistõttu on Bare Necessities kodulehel juba avatud registreerimine ülejärgmiseks aastaks.