SUVI KESTAB VEEL | Külasta just neid loodusfotograafi poolt soovitatud Eestimaa erilisi looduskohti!


SUVI KESTAB VEEL | Külasta just neid loodusfotograafi poolt soovitatud Eestimaa erilisi looduskohti!
Helme koopadFoto: Priidu Saart

Sageli kipume unustama, et väga palju imelisi looduspaiku leidub siinsamas kodumaal. Tuttav ja avastatud Eesti on tegelikult väga eriline ning üllatab sageli kõiki oma külastajaid. Loodusfotograaf jagab soovitusi, kuhu sel suvel veel kindlasti jõudma peaks ning tuletab meelde, miks Eestimaa loodus ikkagi niivõrd eriline on.

Tihti võib tunduda, et Eestimaa on nii väike ning sageli ei suudagi enam kohalikke fotograafe nii palju üllatada. „Meie ümber on väga palju avastamata ilu, mis tuleb ainult üles leida ning see kaamera abil jäädvustada. Sel põhjusel otsustasin ka sel suvel koostöös Huawei projektiga Avastamata Eestimaa külastada vähekäidud paiku, need P30 Pro nutitelefoni abil jäädvustada ning neid ka teistega jagada,” rääkis loodusfotograaf ja reisisell Priidu Saart. Sama julgustas Saart ka teistelgi teha. „Hetkel on käimas näiteks InFocus Awards konkurss, kus saab oma visuaalsisu ka teistega jagada. See on hea võimalus inspiratsiooni kogumiseks,” kutsus fotograaf kõiki konkursist osa võtma.

Loodusfotograafi sõnul tuleb uute loodukohtade leidmiseks natuke eeltööd teha, kuid selles pole midagi keerulist. „Inspiratsiooni saan näiteks teiste loodusfotograafide Instagramist, RMK lehel on hea ülevaade looduskohtadest ja ööbimisvõimalustest, alati on abiks ka Google ning Google Maps, kus satelliidi vaates saab alaga lähemalt tutvuda — mis seal täpselt asub, kas sinna pääseb ligi ja muu selline,” selgitas Saart.

Seotud lood:

„Kunagi ei tea, mil midagi fantastilist võib kaamera ette jääda. Näiteks paar aastat tagasi õnnestus mul Saaremaal virmalisi näha. Pool aastat varem sain teada, et Eestimaa kohal on võimalus neid näha. Otsisin välja linnakumast eemal piisavalt pimeda koha, kus virmalisi parim nautida ning seadsin end hilisõhtul juba valmis. Samal ööl mul neid kohata ei õnnestunud, kuid järgmisel öösel olin uuesti platsis ning kui hämarduma hakkas, siis tulid need kohe nähtavale. See oli ikka täiesti imeline vaatepilt,” kiitis Saart.

Jägala juga. Foto: Priidu Saart

Suur loodussõber

Saarti sõnul on tema lemmikuks kuldne tund ehk aeg, mil õnnestub jäädvustada ilusaid päikesetõuse ja -loojanguid. „Kindlasti soovitan külastada erinevaid väikeseid saari. Näiteks Aegna saar, kus saab kenasti päevaga saarele tiir peale teha ning sealset kohalikku loodust ja elu nautida. Samuti Prangli saar, kus on Aegna saarega võrreldes ehk natuke rohkem melu, samuti saab uudistada erinevaid maju, kirikuid ja muud. Ka Naissaarele on mugav minna,” soovitas fotograaf, kelle sõnul pakuvad väiksed saared ideaalset vaheldust linnaelule.

Ka Kõrvemaa kohta jagub Saartil ainult kiidusõnu. „Matkamiseks on ideaalne näiteks Kõnnu Suursoo matkarada, mille vaatetornist saab vaateid nautida. Puhkepausi saab teha Paukjärve juures, kus on ka laagri- ja lõkkeplatsid,” jagas fotograaf soovitusi.

„Kuna ma ise hindan ja austan väga loodust, siis veedan väga palju aega kas üksi või koos sõpradega looduses. Olgu see siis mõni pildistamismatk mõnes lemmikrabas või kuskil mere ääres,” lausus Saart, kes üldjuhul teeb ikka enne matkale minekut eeltööd, et jõuaks ikka nende kohtadeni, mida ta näha ja pildistada soovib. „Sageli on matkale minnes kaasas täisvarustusega fotokott, mis kaalub umbes 15 kilo. Õige matka tunne tuleb ikka siis, kui seljakott ka seljas on,” muigas Saart.

Haapsalu raudteejaam. Foto: Priidu Saart