Suvehooaja soodsaimad päikesekuurordid, kuhu saab Tallinnast otselennuga

 (6)
odessa
OdessaFoto: Shutterstock

Selle aasta populaarseimateks päikesereiside sihtkohtadeks Kreeka, Bulgaaria, Itaalia, Horvaatia ja uustulnukana Montenegro, soodsaimad kuurortid on aga Bulgaarias, Ukrainas ja Kreeka saartel.

Eesti suurima reisibüroo Estraveli ning reisikorraldaja Aurinko abiga koostasime ülevaate selle suve päikeselisematest puhkusekohtadest.

Estraveli tootjasuhete juhi Jane Juhansoni sõnul on näha, et paljud Eesti, aga näiteks ka Venemaa turistid, kes varasematel aastatel puhkasid enamasti Türgis, eelistavad nüüd uusi sihtkohti ning seetõttu on suurenenud huvi nii Bulgaaria kui Kreeka osas. “Kuigi Türgi kuurortites on olukord rahulik, ei soovi paljud reisijad praegu Türki sõita. Meeleldi külastatakse aga kohti, kus pole varem reisimas käidud,” selgitas Juhanson.

Konkurentsitult soodsaimate päikesereisi sihtkohtade hulka kuuluvad Bulgaaria (Varna ja Burgas), Ukraina (Odessa) ning Kreeka (erinevad saared). Mainitud sihtkohtade eelised populaarsete Euroopa kuurortide Costa del Soli või Nice’i ees on küll vastavalt ootustele erinevad, sõltudes rahakotist ja varasemast reisimiskogemusest, kuid peamiseks eeliseks on reisi hind ning võimalus tutvuda erinevate kultuuridega erinevates sihtriikides. Oma osa mängivad ka hea lennuühendus ning majutusvõimalused.

Seotud lood:

Aurinko büroojuhi Ivi Kallase sõnul on igal kuurordil oma eripära, mistõttu võiks kuurorti valimisel lähtuda sellest, millisele sihtgrupile kuurort midagi pakub – kas ainult rannapuhkus või on lähiümbruses erinevaid vaatamisväärsusi, teemaparke, loomaaedasid ning rahvusparke. „Reisides turismi kõrghooajal juunist augustini on suureks eeliseks, et kõik meelelahutuskohad, atraktsioonid ja vaatamisväärsused on avatud ning reisijad saavad võtta sihtkohast maksimumi,“ kirjeldas Kallas.

Kolmandik reisi eelarvest kohapealseteks kulutusteks

Päikesereisi valides tuleb tähelepanu pöörata ka kohalikule hinnatasemele ehk millised lisakulud kaasnevad söömisega ning kohaliku transpordiga. Estravel soovitab kolmandiku reisi kogueelarvest jätta kohapealseteks kuludeks ehk transpordi, väljas söömise ning meelelahutuse jaoks.

Päikesereisiks võib osta juba valmis pakettreisi või komplekteerida sobiv marsruut ise. „Neile, kes eelistavad igal reisil midagi uut avastada ning reisida omal käel, soovitame osta eraldi lennupiletid ning valida juurde endale sobiv majutus või siis liikuda ka kohapeal rohkem ringi ja peatuda mitmes erinevas hotellis. Samas võib osta ka valmis pakettreisi, mille puhul pakutakse sihtkohas emakeelset teenindust ning ka reisi eelarve saab täpsemini planeerida,“ kirjeldas Juhanson.

kreeka Foto: Shutterstock

BULGAARIA: Varna ja Burgas

Bulgaaria kuurortide päikesereisid on Euroopa sihtkohtade hulgas seni soodsaimad olnud, kuid kuna nõudlus piirkonna vastu on hüppeliselt kasvanud, on ka hinnad võrreldes eelmise aastaga kallinenud.
Varna ja Burgas sobivad päikesenautlejatele, kuna merevesi on kristallselge ning liivarannad laiad ja ilusad. Samuti on Bulgaarias suhteliselt soodsad hinnad ja kirev ööelu.

Burgase ranna üks kauneimaid hooneid on vana kasiino. Foto: Wikipedia

Majutuse hinnad:
Nädalase kõik hinnas paketi hinnad Varna kuurortis 3-tärni hotellis algavad 379 eurost inimese kohta. Soodsaimad hinnad kehtivad hooaja alguses ja lõpus, kõrghooajal on hind keskmiselt 150-200 eurot inimese kohta kallim. Viimase hetke reisid võivad vabade kohtade olemasolul ka soodsamad olla.

Lennuühendus:
Igapäevaseid otselende Tallinnast Bulgaariasse ei ole.
Varnasse või Burgasesse on võimalik lennata pakettreiside tšarterlendudega või ümberistumisega liinilendudega. Soodsaimad liinilennud Varnasse on läbi Viini või Istanbuli, Burgasesse on soodsaim lennata läbi Moskva ja Riia, kuid arvestada tuleb lennujaama vahetamisega.

Üldine hinnatase:
Ühest hinda on keeruline välja tuua, kuna hinnatase võib olla erinev ka sama riigi kuurortide lõikes ning kasvanud nõudlus võib hinnataset kergitada. Näiteks restoranide hinnatase sõltub ka kohapealsest konkurentsist.