SUUR KÜSIMUS | Kas inimesed hakkavad pärast koroonapandeemia lõppu samamoodi reisima kui varem?

 (87)
SUUR KÜSIMUS | Kas inimesed hakkavad pärast koroonapandeemia lõppu samamoodi reisima kui varem?
Pilt on illustreerivFoto: Pixabay

Inimesed, kes armastavad reisida, on tuleviku pärast veidi mures. LuggageHero teostatud suure uuringu andmetel pole muretsemiseks põhjust — vähemalt praeguse seisuga hakkab reisimine pärast pandeemiat uuesti toimima, kuid mõningate muutustega. Toome teieni uuringu tulemused ja järeldused.

Pärast koroonaviiruse puhangut muutub inimeste seas populaarsemaks reisimine oma koduriigis. Üha enam puhatakse kodu lähedal ja võetakse ette autoreise. Seda sellepärast, et kodule lähedal olles tunnevad inimesed ennast turvalisemalt. Inimesed muutuvad ettevaatlikumaks. Välditakse suuremaid linnu ja ühistransporti. Lisaks muutub puhkuste pikkus. Kahenädalaste suvepuhkuste asemel saavad populaarseks lühemad puhkused, eriti pikad nädalavahetused.

Kas reisisektor taastub koroonaviiruse põhjustatud kahjudest?

Ekspertide sõnul hakkavad inimesed üpris ruttu uuesti reisima. Reisisektor on varemgi suurtest kriisidest ja katastroofidest taastunud.

Suure tõenäosusega hakkavad erinevad ettevõtted esimesel võimalusel ennast taastama. Paljud võivad kasutada allahindlusi, et inimesi reisima meelitada. Siiski tasub meeles pidada, et parimad pakkumised ei pruugi olla kõige soodsamate seas. Otsida tuleb parima väärtusega pakkumisi. Näiteks võivad nii mõnedki hotellid pakkuda toa broneerimisel lisa söögikordi või turismiatraktsioonide pileteid.

Seotud lood:

Mõned reisisektori osad ei pruugi ellu jääda

Reisisektori taastumine võtab aega. Kindlasti toimub mitmeid kokkuvarisemisi ja nii mõnedki ettevõtted võivad pankrotti minna. See tähendab aga seda, et kui lennu- ja laevafirmad ning hotellid põhja hakkavad minema, pole lootustki odavamateks hindadeks.

Nipid reisimiseks peale koroonaviiruse puhangut

Otsida tuleb häid hinnapakkumisi, kuid jälgida tuleb ka nende väärtust. Eemale tasub hoida pakkumistest, mis tunduvad liiga head, et tõsi olla. Esialgu peaks keskenduma rohkem tuntud ettevõtete pakkumistele. Kindlasti tuleb leida väga hea reisikindlustus.

Allikas: forbes.com

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!