SUUR HOROSKOOP | Parim seiklus just sulle! Loe, milline sihtkoht sobib sinu tähemärgile kõige paremini

 (1)
SUUR HOROSKOOP | Parim seiklus just sulle! Loe, milline sihtkoht sobib sinu tähemärgile kõige paremini
Foto: Pixabay

Oled seiklushimuline Jäär, luksust ihalev Neitsi või hoopis elunautijast Sõnn? Heidame pilgu erinevatele sihtkohtadele, mis sobivad erinevate tähemärkide esindajatele kõige paremini.

Jäär (21.03 — 19.04)

Jäära tähtkujus sündinud inimesele sobib kõige paremini reis päikselisse Lõuna-Californiasse. Kuna oled seiklushimuline ja kiirgad päikeselisusest, siis tead täpselt, kuidas tõmmata pidu käima, ent samas ei löö sa põnnama, kui teele peaks ette tulema mõni takistus. Niisiis paki kott, põruta Lõuna-Californiasse ja rendi auto, millega saad linna peal tiirutada. Naudi imelist päikeseloojangut, pidutse Los Angelese kuumimates ööklubides vaprate ja ilusatega või kasta end kuuma päikese eest ookeanisse San Diegos. Võta ette ka midagi teistsugust, näiteks pane end kirja surfitundidesse ja naudi veesporti.

Alternatiivne sihtkoht võib olla ka Austraalia, mis sobib samuti seiklushimulistele Jääradele. Mine roni näiteks Sydney sadamasilla otsa ja tunneta adrenaliinilaksu või võta ette retk hoopis Austraalia keskossa, mis kannab nime Red Centre.

Sõnn (20.04 — 20.05)

Keegi ei tea Sõnnist paremini, kuidas nautida elu mõnusid. Sõnnile meeldib oma meeli hellitada maitseelamuste ja kauni ümbrusega. Seetõttu on Sõnni jaoks ideaalne paik Itaalias asuv imeline Toscana, kus tasub ööbida maalähedases stiilis villas, nautida maitsvat Chianti veini ja lasta end võluda hunnitutest vaadetest. Kindlasti tasub külastada kauneid muuseume ja tutvuda kohaliku kultuuriga.

Seotud lood:

Kui mingil põhjusel langeb Toscana ära, siis Sõnnile sobib ka Californias paiknev Napa maakond, kus valmistatakse oivalisi Uue Maailma veine, mis väärivad kahtlemata proovimist. Kindlasti tasub hellitada maitsemeeli Thomas Kelleri restoranis French Laundry. Kuna tegemist on aga äärmiselt nõutud kohaga, siis tasub laud reserveerida vähemalt kuu aega ette.

Kaksikud (21.05 — 20.06)

Nii nagu tähemärgi nimigi vihjab, on Kaksikutel justkui mitu isiksust ühest. Kaksikutele meeldib kohata uusi inimesi, suhelda, vahetada põnevaid ideid ja kuna Kaksikud on ka küllaltki muutlik ning vajab seetõttu kiiresti midagi uut ja vaheldusrikast, siis sobivad talle kõige paremini linnad, mis asuvad lähestikku mõne teise linnaga. Oluline on aga see, et need linnad oleksid piisavalt erinevad, kuid samas paeluvad, sest muidu hakkab Kaksikul igav. Näiteks Tel Aviv ja Jeruusalemm on Kaksikutele mõistlik valik. Esimeses on inimeste elutempo kiirem, saad nautida häid sööke, vahvat öö-elu. Viimane on aga rahulik paik, kus saad keskenduda kultuurile ja ajaloolistele paikadele.

Teine hea linnapaar on Vancouver ja Seattle. Need asuvad teineteisest vaid kahe ja poole tunnise autosõidu kaugusel, kuid on piisavalt erinevad, et muutliku meelega Kaksikute vajadusi rahuldada. Kuna mõlemas linnas toimub tohutult palju põnevaid asju ja seda ööpäevaringselt, siis tasub kahtlemata kaaluda sinna minemist.

Vähk (21.06 — 22.07)

Vähile meeldib reisida rahulikus tempos ja tunda end mõnusalt. Seetõttu võiks reis endast kujutada maitsvate söökide nautimist, toredate muuseumide külastamist, võib-olla ka kokkamiskursust ja ehk midagi muud head veel. Seetõttu sobiks Vähile sihtkohaks väga hästi Lõuna-Prantsusmaa, mis kosutab nii hinge kui ka vaimu. Rendi endale mõnus pelgupaik Aix-en Provence’is ja tunne elust mõnu täiel rinnal. Naudi kohalikke bulvareid, tee väike paus kohalikus kohvikus ja rüüpa klaasike roosat veini. Kindlasti tasub külastada ka ühte Prantsusmaa vanimat muuseumit, milleks on Musée Granet.

Alternatiivne sihtkoht võiks Vähi jaoks olla Lõuna-Carolinas asuv Charleston, mis on pisike, ent kõikehõlmav linnake. Omamoodi on see Vähile vägagi sobilik paik, sest Charlestonis on mitmeid häid söögikohti, külastamist väärt ajaloolisi paiku ja rohkelt antiigipoode, kus leidub vahvat kraami.

Lõvi (23.07 — 22.08)

Soojust kiirgava tantsu- ja päikeselembelise Lõvi sihtriigiks võiks olla Argentiina. Kuigi Lõvi naudib tähelepanu keskpunktis olemist, siis on igal Lõvil ka oma pehmem pool ehk ihalus romantika, pisikeste seikluste ja hea energia vastu. Reisimine on Lõvil veres ja ta tunneb vajadust minna paikadesse, mis tunduvad endale põnevad ning millest saab hiljem teistele vahvaid lugusid jutustada. Seetõttu ongi Lõvile sobiv sihtkoht Argentiina, sest seal on olemas kõik, mida ta hing ihaldab. Naudi Buenos Airese ööelu, maitsvaid toite ja meeliülendavaid veine. Päeval aga naudi kuuma rannaliiva ja avasta põnevaid paiku ringi rännates. Näiteks väärib ettevõtmist matk Patagooniasse.

Alternatiivse sihtkohana passib Lõvile Hong Kong, sest ka see on energiast pakatav paik, mis kohe kindlasti mitte pole igav. Kuigi kultuuriruum on teine, siis leidub ka Hong Kongis ägedaid baare, häid sööke ja rikkalikke vaatamisväärsusi, mis jätavad kustumatu mulje. Samas on linnas ka rohkelt tänapäevaseid kõrghooneid ja spaasid, aga ka vaiksemaid alasid, kus omaette jalutada.

Neitsi (23.08 — 22.09)

Neitsile meeldib organiseeritus, selgus, luksuslikkus ja heaolu. Kuigi vahel nähakse Neitsi tähtkujus sündinuid liialt valivatena, siis tegelikult mõtlevad Neitsid sageli hoopis sellele, kuidas muuta asju ideaalsemaks ja kuidas olla teiste vastu hea. Kuna Neitsi keskendub palju teiste elu paremaks muutumisele, siis vajab ta ka ise aeg-ajalt hinge- ja vaimukosutust. Seetõttu sobib Neitsi sihtkohariigiks Malaisia. Näiteks naudi Perakis asuvaid kuumaveeallikaid ja imelisi aedu.

Teise variandina sobib ka New Mexicos asuv Santa Fe, kus saad end hellitada peenetes restoranides ja hingata värsket mäeõhku. Kuna Neitsile meeldib ka igasugune luksus, siis kindlasti broneeri endale protseduure Jaapani stiilis spaasse, mis kannab nime Ten Thousand Waves.

Kaalud (23.09 — 22.10)

Nii nagu tähemärgi nimigi reedab, meeldib Kaaludele kõige enam tasakaal, rahu ja harmoonia. Kaalud on lootusetud romantikud, kes ei suuda kaunitele asjadele ära öelda. Intelligentsete inimestena meeldib Kaaludele mõtiskleda ja lugu pidada kõigest, mis on tehtud hinge ja mõttega. Kuna Kaalude tähtkujus sündinud saavad esteetilise rahulduse ka sümmeetriast, siis nende ideaalseks sihtkohaks on Istanbul. Kuna linn asub kahel kontinendil, siis saad korraga olla nii Aasias kui ka Euroopas. Ole kas ühel või teisel poolel või hoopiski keskel, nautides paadisõitu Bosporuse väinas.

Alternatiivse variandina sobib Praha, kus leidis aset vägivallatu võimuvahetus, mis kannab sametrevolutsiooni nime. Naudi imelist Praha arhitektuuri ja einesta põnevates söögikohtades. Kusjuures hinnad pole ka kallid, kuid vaatamisväärsusi on rohkelt ja inimesed on sõbralikud.

Skorpion (23.10 — 21.11)

Kuna Skorpion on vapper, sügavamõtteline, salapärane ja talle meeldivad kõiksugused müstilised asjad, siis sobib Skorpioni sihtkohariigiks Lõuna-Aafrikas asuv Johannesburg. Tegemist on iseloomuga linnaga, mis on läbi elanud küll raskeid aegu, kuid saanud tänu sellele ainult tugevamaks. Ka Skorpion on tundlik, kuid oma vastupidava kesta all elab ta üle nii mõndagi ja tuleb keerukatest olukordadest puhta poisina välja. Seetõttu suudab Skorpion Johannesburgiga suhestuda ja leida sealt endale hingekosutust.

Teise võimaliku variandina sobib New Orleans, milles saab Skorpion avastada põnevat ööelu ja tutvuda okultismiga, millega tegelevaid asutusi leiab igast New Orleansi nurgatagusest. Kahtlemata põnev paik, kuhu tasub kiigata ja mis ei jäta kedagi tuimaks.

Ambur (22.11 — 21.12)

Ambur, pea meeles üht sõna, milleks on “suurejoonelisus”. Mine Lõuna-Ameerikasse ja võta ette kõik kohad. Jah, reisi nii palju kui vähegi võimalik. Kuna Ambur on üks paras rändaja ja see tuleb tal küllaltki loomulikult välja, siis sobib talle minna seiklema, kui tuju tuleb. Kuna oled kannatamatu ja ihaled seikluste järele, siis Lõuna-Ameerika pakub sulle seda kõike. Uju järvedes, avasta maastikke ja matka tähistaeva all keset loodust, kus puudub valgusreostus. Samas ei tasu nautimata jätta rikkaliku kultuuriga linnu, mis lisavad su reisile vaid põnevust.

Samas võid reisida ka Mongooliasse, kus saad näha metsikumaid maa-alasid ja rikkumata loodust. Loodus on Mongoolias nii jäine kui ka äärmiselt palav. Näiteks Põhja-Mongoolias lõppevad lumesajud sageli alles maikuus, ent riigi lõunapoolses osas võib temperatuur suvekuudel ulatuda isegi 50 kraadini.

Kaljukits (22.12 — 19.01)

Kuna Kaljukits on tähemärkidest kõige ambitsioonikam ja töökam, siis väärib ta puhkust ilmselt kõige rohkem. Kaljukits tahab aga kogu aeg midagi uut ja seetõttu ei rahuldu ta mingi tüüpilise reisiga. Ta tahab minna kuskile tähtsasse kohta ja õppida maailma kohta nii palju kui vähegi võimalik. Seetõttu võiks Kaljukits minna Taiwani, kus Kaljukitsele omast ellusuhtumist on ammu hoitud au sees. Samuti on seal rohkelt põnevaid söögikohti, kus saad oma maitsemeeli hellitada. Taiwanis leidub palju ka põnevaid templeid ja kauneid randu.

Kuna Kaljukitsele meeldib tunda end edukana ja ta tahab reeglina kõik alustatu viia lõpule, siis sobib alternatiivse variandina võtta ette Camino de Santiago palverännak Hispaanias. Peale selle läbimist tunned ikka küll, et nüüd oled midagi suurt ära teinud. Ja ärgem unustagem, et see mõjub ka väga hingekosutavalt.

Veevalaja (20.01 — 18.02)

Veevalajale meeldib näida mässumeelsena, kuid oma hinges on ta hooliv ja hell ning tunneb huvi kõige innovaatilise, avangardistliku ja eksperimentaalse vastu. Kuna Veevalaja peab lugu vabadusest ja talle meeldivad ka kõiksugused subkultuurid ning veidrikud, siis sobiks sihtriigiks Detroit. Tegemist on laheda paigaga Ameerikas, mis on teinud comeback’i ja mis kubiseb loovinimestest, kes annavad oma panuse, et aidata linn uuesti jalgele. Mine vaata näiteks maha jäetud Packardi autotehast, linna idaosas asuvat turgu, motowni muuseumit ja avasta muid põnevaid paiku linnas.

Kui soovid aga minna kuskile mujale, siis teine soovitus oleks Kõrgõzstan, sest ka seal on palju seda, mis annab võimaluse heita elule pilk pisut teise vaatenurga alt. Näiteks Tjan-Šani mäestik on kahtlemata üks paikadest, kuhu tasub minna. Kõrgõzstanis on ka mitmeid kodumajutusi, mis pakuvad omaette põneva elamuse. Samas saad proovida ka ratsutamist ja Kreeka pähklite korjamist.

Kalad (19.02 — 20.03)

Unistada armastavad Kalad hõljuvad sageli omades mõtetes ja nende suureks sooviks on olla teiste vastu hea. Kuna Kalad on romantilise meelega ja otsivad hingelist tasakaalu, siis vajavad nad puhkamiseks kohta, kus oleks paitav ja hinge hellitav õhk ning võimalikult vähe inimesi. Seetõttu on Kalade jaoks ideaalne sihtkoht Himaalaja mäestik. Kindlasti tasub külastada ka Tiibetit, sest sealne kultuur võtab hästi kokku kõik selle, mida Kalad elus oluliseks peavad. Tiibetis asuvad ka pühad järved nagu Nam tso ja Yamdrok tso. Kui oled Kalade tähtkujust, naudi türkiis-sinises vees ujumist, kloostrite külastamist ja mediteerimist ning omanda teadmisi, kuidas olla veel parem inimene. Mitte, et sa juba niisamagi hea inimene poleks.

Teine variant võiks olla Peruus asuvad Nazca geoglüüfid, mis on tohutult suured ja kujutavad loomi ja putukaid ning need on nähtavad ainult kõrgelt vaadates. Kes need geoglüüfid tegi, pole siiani teada. Kahtlemata on tegemist äärmiselt põneva elamusega.

Allikas: lonelyplanet.com