Stereotüüpidest vabaks! Seitse kohta, mida Moskvas suvel tegelikult külastada tasub

 (2)
Kes oleks osanud arvata - nii näeb välja kontsertide vaheline paus Moskva suurimal muusikafestivalil.
Kes oleks osanud arvata - nii näeb välja kontsertide vaheline paus Moskva suurimal muusikafestivalil.Foto: Artyom Geodakyan, Artyom Geodakyan/TASS/All Over P/ Vida Press

Moskva võib protestiaktsioonide osalejate vahistamise ja poliitikauudiste tõttu jätta meedias sünge mulje, ent sellegipoolest on see mõnus turismikoht, mis pakub ajaveetmisvõimalusi igale maitsele.

Venemaa pealinn on eestlasele korraga lähedane ja tundmatu, seda enam on põhjust Moskvasse minna, et vanu mälestusi uuendada või stereotüüpidest lahti saada. Reisi planeerides on soovitused lihtsad: tehke viisa, ostke lennu- või rongipiletid ja minge kohale. Linnas peaks vältima poliitilisi rahvakogunemisi, oma asjadel silma peal hoidma ja kandma kaasas passi, sest seda võidakse kontrollida peaaegu igal pool.

Gorki park

Ansambli The Scorpions 1991. aasta loos „Wind of Change” liiguti mööda Moskva jõge Gorki parki poole. Aastakümneid samas seisus olnud park on läbinud korraliku uuenduskuuri ja muutunud Moskva hipsterite populaarseimaks vabaaja veetmise kohaks. Pargis saab tervislikult süüa ja kaaslasega, sõpradega, lastega, aga ka üksi mõnusalt aega veeta.

Kultuurihuviliste rõõmuks paikneb keset parki Garage’i-nimeline tänapäeva kunsti muuseum. Suvel on seal väljas mitu näitust, millest üks tutvustab Briti arhitekti David Adjaye loomingut.

Pargu koduleht: http://park-gorkogo.com