Soomlaste lemmikhotell Viru kingib Soomele 100. juubeliks killukese hotellist

 (1)
Dinner in the sky 2013
TallinnFoto: Hendrik Osula

Austusavaldusena Soome Vabariigi 100. aastapäevale, on Viru hotell loonud 18ndale korrusele 11 Soomega seotud unikaalset teematuba.

Kahel naabermaal, Soomel ja Eestil, on palju ühist. Paljud ühised lood on sündinud Viru hotellis. Soome Vabariigi juubeliaastal toob Viru hotell saja-aastase Soome huvitavad lood külaliste ja linnarahva ette ning avatakse hotelli 18. korrusel 11 unikaalset Soome teematuba.

Igaüks neist räägib köitva loo meie põhjanaabrite kohta, teemasid on riigipeadest ja diplomaatiast jäähokini, imelistest loodusfotodest nostalgilise soome muusikani, disainist armastatud Fingerpori koomiksiteni. Oma toa on saanud Tom of Finland ning otse loomulikult leiab korruselt saun-koosolekuruumi. Teematoad sisaldavad ainulaadseid esemeid, värvikaid ja meeldejäävaid lahendusi.

Sel neljapäeval annab Original Sokos Hotel Viru üle Soome välisministeeriumi asekantsler Pirkko Hämeläinenile ja Soome suursaadik Kirsti Narinenile kingituseks saatkonna teematoa, mis jääb terveks aastaks Soome saatkonna kasutusse.