Selgusid Eesti parimad reisifotod 2016!

FOTOD!
37.819332, -122.478243
37.819332, -122.478243Foto: Tamroni Reisifoto 2016

Konkurss Tamroni Reisifoto 2016 võitjad ja ka Reisijuht.ee lugejate lemmik on selgunud!

Eesti suurim reisifotokonkurss „Tamroni Reisifoto“ on selleks korraks lõppenud ja aeg on anda viimane lõppakord – kuulutada välja esikolmik.

Tänavusele konkursile laekus kokku ligemale 1000 reisifotot, kuhu oli jäädvustatud erinevate paikade kultuuri ehedal ja puutumata kujul, portreteeritud huvitavaid inimesi või hingematvalt kauneid maastike – kõike seda, mida me reisifotodelt ootamegi.

Võidutöödele on Tamron koostöös Photopointiga välja pandud muljetavaldavalt suure auhinnafondi – üle 2000€ väärtuses Tamroni fototehnikat. Auhinnafond jaguneb:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Žürii koosseisus loodusfotograaf Sven Začek, portreefotograaf Renee Altrov ning reisiajakirjanik ja -fotograaf Silvia Pärmann on valinud konkursi parimateks:

I koht: “ 37.819332, -122.478243” Autor: Rene Türk (avapildil)

Žürii liige Sven Začek võidutöö kohta:"Reisifoto on keeruline žanr ja tihti vaatavad sealt vastu kiirustamisest tulenevalt lohakalt vormistatud heade hetkede ja suursuguste vaadate fotod. Siin on näha, et autor on olnud õigel ajal ja õiges kohas ning võtnud aja, et toomaks esile oma nägemuse palju jäädvustatud vaatamisväärsusest. Kõige raskem ülesanne ongi leida värske viis millegi palju nähtu kujutamiseks. Siin on see autoril suurepäraselt õnnestunud. "

Seotud lood:

Teise koha võitnud Rait Tuulase Marokos Marrakechis pildistatud tööd toob žürii esile kui suurepärast tänavafotograafia näidet.
Silvia Pärmann: "Mitte kõik fotod ei räägi rohkem kui tuhat sõna, aga see foto räägib meile pika loo Marrakechi elust, tekitab emotsioone, lubab meil lähedalt näha maailma, kuhu me ise võibolla ei sattuks. Asi pole valguses, varjudes, huvitavates persoonides - need ainult aitavad edasi anda seda, kuidas töö autor Marokot näeb.
Reisifoto teebki huvitavaks see, kuidas autor maailma näeb - ja väiksemat rolli mängib tema oskus absoluutselt kõiki oma kaamera nuppe vajutada ja kruttida.
See on mitmes mõttes väga klassikaline tänavafoto, väga heas mõttes klassikaline, millest on tunda fotograafi huvi ja julgust minna lähedale ja samas ka respekti inimeste suhtes."

Marrakesh, Maroko Foto: Rait Tuulas, Tamroni Reisifoto 2016

III koht: " Kõrbelaevad. Khermen Tsav, Gobi, Mongoolia". Autor: Eva-Liisa Andresson
Žürii liikme Renee Altrovi kommentaar: „Kuna ma ise olen suur roadtripi fänn, siis selline pilt tekitab minus väga tugevaid emotsioone. Väga lihtne on ette kujutada kuidas sealsamas kõrbes selle nö kõrbelaevaga ringi seikled. Pildi mõju on täpselt see, mis ühel reisifotol olema peaks, see viib sind mõtetega sinna samasse kohta. Mõnus pehme emotsioon.“

Kõrbelaevad. Khermen Tsav, Gobi, Mongoolia Foto: Tamroni Reisifoto 2016

Tamron ja Photopoint tänavad kõiki, kes esitasid fotokonkursile oma parimad reisifotod ning läbi selle meie kõigi maailmapilti avardasid.

Reisijuht.ee lugejate lemmikuks osutus foto :

Munkade villad. Larung Gar, Sichuan, Hiina

Munkade villad. Larung Gar, Sichuan, Hiina Foto: Tamroni Reisifoto 2016