San Francisco lennujaamas sai üllatavas ametis tööd üliarmas siga LiLou

 (2)
San Francisco lennujaamas sai üllatavas ametis tööd üliarmas siga LiLou
Wikimedia

San Francisco rahvusvaheline lennujaam (SFO) on saanud rikkamaks imelise töötaja poolest – ametisse võeti teraapiasiga LiLou.

Tema ainsaks ja peamiseks tööülesandeks on reisijatele rõõmu pakkuda.

Lennujaama teatel on tegemist Juliana tõugu seaga ning ta kuulub lemmikloomade meeskonda, kelle kaasabil viiakse läbi loomade poolt abistatud teraapiaprogramme (ingl k animal assisted therapy programmes).

Siga, kes on laheda iseloomuga ning näeb väga armas välja – küüned lakitud! –, on esimene teraapiasiga USA-s, väidab lennujaam.

Ja LiLou on osutunud väga õigeks valikuks – ta toob alati kiirustavasse lennujaama rõõmu ning on külastanud juba a teisigi San Franciscos asuvaid asutusi, näiteks vanadekodusid ja haiglaid.

Teraapialoomade meeskonnad töötavad San Francisco lennujaamas alates 2013. aastast ning nende poolt pakutav programm on reisijate hulgas väga-väga populaarne. Loomad, kes programmis osalevad, valitakse välja väga hoolikalt, arvestades nende temperamenti ja sobivust lennujaamakeskkonda. Nad kannavad tööülesandeid täites vesti, millele on kiri „Silita mind! – et reisijaid endaga suhtlema julgustada.

Programmis tegutseb enam kui 300 vabatahtlikku koera-, kassi- ja küülikumeeskonda, LiLou juhitav seameeskond on selles seltskonnas esimene omalaadne.

Allikas: lonelyplanet.com