Roomas lähevad reeglid järjest karmimaks! Enam ei tohi isegi Hispaania treppidel istuda

 (36)
Roomas lähevad reeglid järjest karmimaks! Enam ei tohi isegi Hispaania treppidel istuda
Hispaania treppidel enam istuda ei tohi!Foto: Pixabay

Kui reisid Rooma, siis ole ettevaatlik, sest nüüd võib seal iga nurga peal trahvi saada. Alles see ju oli, kui kaks eestlannat Roomas basseinis sulistamise eest suure trahvi said — loe SIIT. Nüüdseks on kord linnas veelgi karmimaks läinud.

Täpsemat infot jagab oma Facebooki lehel Eesti suursaatkond Roomas:

Hoiatuseks turistidele:

Kui on plaanis reisida lähiajal Rooma, siis pidage meeles, et Itaalia ametivõimud on keelustanud pealinna tänavatel ning vaatamisväärsustel istumise, turnimise ja ka söömise. Samuti on keelatud purskkaevudesse ronimine, seal enda pesemine ja jahutamine.

Rikkujaid ootab ees 150 — 400 euro suurune rahatrahv.

Näiteks on keelatud istuda ja süüa kuulsatel Hispaania treppidel, kus on seda aastakümneid tehtud.

Veebisait The Local kirjutab lähemalt lahti, mis veel Roomas keelatud on — toome välja vaid mõne: linnas ei tohi käia ilma särgita, ratastega kohvrit ei tohi mööda ajaloolisi tänavakive põristada, suud ei tohi purskkaevude veejoale liiga lähedale panna.

Miks nii karmilt? Linnavõimude sõnul on turistid Rooma vaatamisväärsusi oma lugupidamatu käitumisega palju kahjustanud ja nende seadustega ennetatakse ajalooliste objektide hävitamist.

Paljud arvavad, et nende reeglitega on mindud veidi üle piiri ja näiteks Hispaania treppidel on ju alati istutud… Aga seadus on seadus, nii et järgmine kord, kui Roomat külastad, vaata enne hoolega, kuhu istud või astud.