Reisivideo: kajaki-rattamatk Alpides, 2000 kilomeetrit Cannes´ist Veneetsiasse

 (8)

Jalgrattamatk mägedes on tavaline, kajakkidega mägijõgedes ka sõidetakse. Punt norra matkajaid aga otsustas kajakid Alpidesse kaasa võtta jalgrataste järelkärudel.

Kesk-Euroopa mägimatkal prooviti kärestikulisi Alpide mägijõgesid ning järskude tõusude ja laskumistega mägiteid, kuid plaan oli rohelise mõttemaailmaga norrakatel teha seda ilma tilkagi bensiini kulutamata - vaid oma iseenda lihasjõul.

Kajakk kärul läbiti rattaga 5 riiki, 2000 kilomeetrit, 22 000 meetrit tõuse, 18 jõge 52 päevaga. Ja mitte ainult rattaga - teel prooviti ära ka kõik võimsamad mägijõed.

Olaf, Jens ja Philip pakkisid kogu oma reisivarustuse kajakkidesse: aerud, kiivrid, vestid, magamiskotid, magamisalused, telgid, matkapliidid, toidu ja elektroonika. Cannes´ist alustati mäkkerühkimist, Prantsusmaalt jõuti Itaaliasse Piemontesse ja edasi Šveitsi Ticinosse, siis üle Austria piiri, järgmisena korraks Sloveeniasse ja lõpuks jälle Itaaliasse - Veneetsiasse. Matk lõppeski kajakisõiduga Veneetsia kanalites gondlite vahel.

Kõrgeimad tipud, mis teele jäid, olid Col de la Cayolle (2327 m), Col d'Echelle (1766 m), Lukmanier (1915 m), Albula (2315 m), Timmelsjoch (2509 m), Jaufen (2094 m), Klammljoch (2288 m), Gailbergsattel (981 m) ja Predil (1156 m).

Kas teeksid järgi sellise kombineeritud kajaki-jalgrattamatka? Kasvõi tasasel maastikul?