Reisiuuring: milliseid linnu tasub rattasadulas avastada?


Ampler ratas
Ampler ratasFoto: Hendrik Osula

Ükskõik, kas sõidad mööda piltilusat jõekallast või kihutad vabakäiguga mägedes – jalgratta seljas näed ja koged puhkusel rohkem. Kuigi esmapilgul võib pedaalisõtkumine tunduda pealehakkamist nõudva pingutusena, tasub see end kuhjaga ära – ratturitele avanevad sõidu ajal kaunid vaated ning avastamisrõõmu pakuvad sihtkoha peidetud pärlid.

Majutusportaal Booking.com analüüsis oma sadade tuhandete kasutajate kirjutatud arvustusi, et leida viis enim mainitud reisisihtkohta, mida soovitatatakse avastada just rattasadulas.

Amsterdam, Holland

Hollandi võluv pealinn on kuulus selle poolest, et rattaid on seal kaks korda rohkem kui elanikke. Rattasõit on Amsterdamis osaks kohalikust eluviisist – kuhu iganes sa ka kahel rattal ei kulgeks, sa pole kunagi üksi!

Booking.com-i kasutajate rattasõbralike sihtkohtade nimekirja tippu jõudis Amsterdam tänu oma võrreldamatult suurimale jalgrattateedevõrgustikule, välja arendatud marsruutidele ning tasasele pinnamoele. Rendi linnaratas ning kulge koos kohalikega mööda kanalipealseid või avasta Amsterdami kauneid parke. Kui soovid linnamelust puhata ning rattaga maaidülli nautida, sobivad selleks järgmised kõrgelt hinnatud sihtkohad: West-Terschelling, Schiermonnikoog, Nes ning Oost-Vlieland.

Kopenhaagen, Taani

Kuigi hollandlased on vast kõige tuntumad rattalembid, pole nad ainuke rahvus, mis on pedaalisõtkumise võludest lummatud. Taani kuulub samuti parimate sihtkohtade hulka, kus ratta seljas ringi toimetada. Eriti kõrgelt on uuringus osalenud hinnanud selles vallas pealinna Kopenhaagenit, mis on end soovituste arvu poolest juba Amsterdami tuulde võtnud. Kopenhaagen on samuti hästi jalgrattateede võrgustikuga kaetud ning paljud kohalikud majutusasutused pakuvad ratta rentimise võimalust. Kindlasti on proovimist väärt ka paar aastat tagasi spetsiaalselt jalgratturitele loodud kuulus ussikujuline rattasild nimega „cykleslangen“.

Seotud lood:

Valencia, Hispaania

Valencia on paraja suurusega linn, kus on enam kui 80 km rattateid, mistõttu pole selle kõrge koht jalgrattasõbralike sihtkohtade edetabelis üllatuseks. Erinevalt kahest ülalmainitud linnast asub Valencia aga mõnusas vahemerelises kliimas, mis tähendab, et päikesekiired hellitavad rattureid aastaringselt.

Moab, USA

Kogenud ratturid, kes soovivad vabas looduses ringi sõita, peaks pakkima oma mägiratta ja kiivri ning suunduma Utah osariigis asuva Moabi linna juures paiknevasse Archesi rahvusparki. Sealsetel liivakiviteedel seiklemist on reisijad oma rattasõiduga seotud arvustustes eriti tihti esile toonud. Nendel maailmaklassi radadel ringi tolmutades tasub silmad lahti hoida ka dinosauruste jälgede ja fossiilide ning moodsa kivikunsti suhtes.

Riva del Garda, Itaalia

Riva del Garda on küll väike linnake, kuid mägirattahooajal külastavad seda enam kui 40 000 reisijat ning 3000 sportlast, keda meelitavad sinna rattamessid, -maratonid ja -näitused. Riva del Gardas leidub mägirattaradu kõigile tasemetele, taustaks on hingematvad maastikud ning imekaunid loodusvaated.