Reisipiirangud Euroopa riikidesse mõjutavad kõigi maailma riikide passide mõjukust: Ameerika on langenud, kuid esikohta hoiab ikka sama riik mis enne


Reisipiirangud Euroopa riikidesse mõjutavad kõigi maailma riikide passide mõjukust: Ameerika on langenud, kuid esikohta hoiab ikka sama riik mis enne
Pilt on illustreerivFoto: Pixabay

Henley ja Partnersi poolt loodud Henley passiindeks näitab, kuidas on koroonapandeemia maailma mõjukamaid passe mõjutanud. Indeksis on riigid järjekorda pandud selle järgi, kui paljudesse sihtkohtadesse saavad passiomanikud ilma viisata reisida.

Võimalus külastada riike ilma viisat taotlemata teeb reisijate elu kõvasti lihtsamaks. Kuid koroonapandeemia on palju muutnud, eriti Ameerikas, kus puhang ei taha vaibuda.

Enne koroonapandeemiat ja sellega seotud reisipiiranguid asus passiindeksi kuuendal kohal USA. Ameerika Ühendriikide kodanikel oli võimalik ilma viisata reisida 185 sihtkohta üle maailma. Hiljuti avaldas aga Euroopa Liit nimekirja riikidest, kelle kodanikud võivad liikmesriikidesse alates 1. juulist siseneda. Nende seas polnud aga ei Ameerika Ühendriigid, Brasiilia ega ka Venemaa.

Arvestades Euroopa Liidu reisipiiranguid on nüüdsest võimalik Ameerika Ühendriigi passiomanikel reisida viisavabalt 158 sihtkohta. Olenemata sellest on riik passiindeksis langenud vaid koha võrra ehk on seitsmendal kohal.

Ka Brasiilia leiab, et nende passi võimekus on koroonapandeemia tõttu väga palju kannatada saanud. Tavaliselt on Brasiilia passiindeksis jäänud 19. kohale 170 sihtkohaga. Euroopa reisipiirangud on arvu kahandanud 143 sihtkohani.

Arvestamata erinevaid reisipiiranguid hoiab Henley passiindeksis jätkuvalt esimest kohta Jaapan 191 sihtkohaga.

Allikas: lonelyplanet.com