Reisinõuanne Teravmägede näitel: kuidas leida soodsaid lende üle kogu maailma?

 (4)
Reisinõuanne Teravmägede näitel: kuidas leida soodsaid lende üle kogu maailma?
Foto: (CC) Ville Hyvönen / Flickr

Kui eelmine kord rääkisin odavlendudest, kus keskendusin eestkätt Ryanairile ja Wizzairile, siis nüüd teeme juttu sellest kuidas leida parimaid pakkumisi paikadesse, kuhu odavlennudfirmad ei suundu.

Populaarseim viis on kasutada Skyscanner.com-i, kus saab erinevaid lennuliine valides väga hõlpsasti teavet soodsaimate võimaluste kohta. Selles postituses keskendun aga veidi tundmatumale võimalusele - Jetmap.co - mis kujutab endast minu silmis parimat võimalust, kuidas visuaalselt ja lihtsasti mõista maailma pisisust.

Lehekülge avades tekib ekraanile järgnev pilt:

ekraanipilt

Igaüks neist pisikestest oranžidest täppidest kujutab endast linna, kuhu on võimalik sõita. Erinevalt Euroopa-kesksetest odavlennufirmadest on sellel kaardil ära märgitud aga sihtkohad üle kogu maailma!

Seotud lood:

Järgnevas näites proovin kokku panna reisi paika, mis on mulle alati tundunud müstiline ja kutsuv, Teravmägedesse! Ehk kohta, mis on Eestist pea sama kaugel kui Omaan, ainult et põhja pool.

1. Sihtkohaga seotud lennuliinide leidmine

Esiteks tuleb leida, milliste linnade ja riikidega on soovitud paigal lennuside. Selleks tuleb vajutada soovitud sihtpaiga, antud juhul Svalbardi peale, kust avaneb vaade kõikvõimalike lennuvõimalustega:
ekraanipilt


Nähtavasti on Teravmägede puhul lugu lihtne, sest lennata saab sinna vaid Oslost, millel on Tallinnaga soodne Ryanairi ühendus (loe rohkem SIIT). Lennuaegade nägemiseks Svalbardist Oslosse tuleb vajutada kas Norra pealinnale või marsruudile. Esialgu tuleks aga mõelda, kuidas sinna saada.

2. Lendude planeerimine

Selleks tuleb klikkida esialgu Oslo peale ning alles seejärel Svalbardile, et tekitada ekraani vasakule poole järgneval kuul sõitvad lennud ja nende maksumused.
ekraanipilt


Pisikeselt lennugraafikult on näha, et järgneval kuul toimuvad lennud 4 korda. Teravmäed on aga kaugel ja kaunis eksootilised, mistõttu soovin oma reisi kavandada selliseks ajaks, kui koolitööd ja muud kohustused ei sega, seega suveks!

3. Sobivate hindade ja kuupäevadega lendude valimine

Esmalt tuleb vaadata kallimaid ning kaugemaid lendusid, et hiljem lühemaid ja soodsamaid otsi vastavalt esimestele kohandada. Seetõttu uurin esialgu pileteid Oslost Teravmägedesse ja tagasi ning seejärel Eestist Oslosse ja tagasi.

Oslost Tervamägedesse ja tagasi

Sobiva hinna ja kuupäeva leidmiseks tuleb parempoolsest noolest kuid edasi lükata, kuni tuleb soovitud aeg. Antud juhul kerisin lennud edasi juunikuuks. Seejärel vajutasin peale kõige lühemale sinisele tulbale ehk soodsaimale lennule ajal, eksamid loodetavasti sooritatud, 17. juuni. Kohe avanes eelneva graafiku kõrvale ka teave lennuajast, -ettevõttest ja -hinnast, mis on niivõrd ebatavalise koha puhul minu üllatuseks suhteliselt väike, vaid 80 eurot!

ekraanipilt

Vajutades pildi allosas välja toodud nupule "Find return flight", võib lihtsasti leida ka sobiva tagasilennu. Arvestades, et Teravmägede põhjalikuks tundmaõppimiseks kulub 2-3 nädalat, valisin tagasilennuks 4. juuli, kui pileti hind on 100 eurot.

ekraanipilt

See tähendab, et Oslost Teravmägedesse ja tagasi maksavad lennupiletid 180 eurot, mida on Põhjapooluse lähedale jõudmiseks võrdlemisi vähe. Ainus mure seisneb nüüd Eestist Oslosse saamises ja Oslost hiljem tagasi.

Eestist Oslosse ja tagasi

Lahendus on õnneks lihtne ja käituda tuleb täpselt samamoodi, nagu eelnevalt kirjeldatud. Esialgu tuleb klikkida Tallinnal, kust tekivad võimalused minna kaugemale ida ja lääne poole. Nüüd on näha, et konkreetselt Oslot valikusse ei anta. Küll aga lendab Ryanair Oslost 60 kilomeetrit lõuna poole Ryggesse, mistõttu saab lendusid planeerida just sinna.

Eelnevalt oleme vaadanud 16. juunil toimuvat lendu Oslost Svalbardi ja 4. juulil toimuvat lendu vastupidises suunas. See tähendab, et Eestist Norrasse minekut tuleks planeerida kas 14. või 15. juuniks ning Norrast tagasi Eestisse kas 5. või 6. juuliks:

ekraanipilt

Õnneks sõidab Ryanair Tallinnast Oslosse 15. juunil ja naaseb 6. juulil ehk mõlemad kuupäevad sobivad ideaalselt! Hinna poolest on esimene ots ideaalne, tagasitulek odavlennufirma kohta aga tiba kallis. Sestap kontrollisin sama tehnikaga ruttu lendusid Oslost tagasi Riiga, kuid ka sinna on hind keskmisest veidi kallim, mistõttu on lihtsam võtta edasi-tagasi pilet Tallinnast.

Arvestades kõik lennupiletite hinnad kokku, tuleb üldine hind Teravmägedesse pääsemiseks igati soodne: Oslost Teravmägedesse ja tagasi on 180 ja Tallinnast Oslosse ning tagasi 85 eurot. Kokku teeb see 265 eurot, et käia 3 nädalat paigas, kus käib elu jooksul kõige rohkem 0,1% eestlastest!

Kuidas kohapealseid kulusid vältida?

Tõsi, majutus ja toit on kohapeal kallid. Seda saab kergesti lahendada aga kohapealsetele ettevõtetele, mittetulundusühingutele ja muudele organisatsioonidele kirjutades ning oma vabatahtlikku abi pakkudes. Olen enam kui kindel, et seal ollakse enam kui õnnelikud, kui erinevate taustade, teadmiste ja oskustega eestlased oma abi pakuksid. Ja usutavasti tasustatakse abistajaid tasuta majutuse ja toitlustusega ning jäetakse aega saare peal ringi käia.

Märkus: kogu ülalolev teave hindade ja lennuvõimaluste kohta on aja jooksul muutuv ja kasutatav vaid näitena, kuidas leida parimaid pakkumisi.

Artikkel on algselt pärit Uku blogist.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.