REISIMISE TULEVIK? | Eilne päev läheb ajalukku — toimus maailma kõige võimsama raketi kauaoodatud esmalend!

 (4)
Vaata videost ülivõimsat õhkutõusu ja maandumist!

Praegu reisime lennukiga, aga kaugel needki ajad on, kui raketiga Kuule sõita saab. Eesti aja järgi eile varahommikul toimus uue ülivõimsa Falcon Heavy raketi esmastart. SpaceX Video raketi teekonnast on vaid veidi rohkema kui ööpäevaga kogunud rekordilised 15 miljonit vaatamist!

Elon Muski asutatud kosmosetranspordiettevõtte SpaceX uus kanderakett Falcon Heavy on edasiarendatud versioon Falcon 9-st.

Falcon Heavy maksimaalne kandevõime on 63,8 tonni, mis on tunduvalt suurem Falcon 9 Full Thrusti kandevõimest ja kanderakett on algusest peale arendatud selliselt, et seda saaks kasutada mehitatud missioonidel Kuule ja Marsile. Täiendavalt saad Falcon Heavy kohta lugeda Wikipediast.

Kui tervet videot ei jõua kohe vaadata, siis vihjeks, õhkutõus leiab aset alates video 29. minutist ja maandumine alates video 37. minutist.

Falcon Heavy viis Marsile punase Tesla rotsteri, mis jääb sinna miljoniteks aastateks tiirlema.

See esmalend oli ülitähtis verstapost Elon Muski Kuu ja Marsi hõivamise plaanides. Ei pruugigi minna palju aega, kui Kuule ja Marsile jõuavad astronaudid ja siis kunagi ka tavareisija!