REISIJUHT PÄÄSES KOKPITTI | Istu piloodi kõrvale ja vaata, kuidas tõuseb Tallinnast õhku Nordica lennuk!

Vaata ka galeriid!
REISIJUHT PÄÄSES KOKPITTI | Istu piloodi kõrvale ja vaata, kuidas tõuseb Tallinnast õhku Nordica lennuk!
CRJ900 kokpitFoto: Kairi Prints

Reisijuht käis Makedoonias, sest meie oma Nordica avas Tallinn-Ohrid otseliini ja me ei tahtnud esimesest lennust maha jääda. Ei jäänudki — jõudsime lennukisse ja vedas lausa nii, et pääsesin kokpitti, loomulikult lennufirma eelneva eriloaga. Vaata, kuidas näeb välja lennuki õhkutõus, kui istud piloodi kõrval!

1. juunil avas Nordica uue otselennuliini Tallinnast Ohridisse. Väravas kuulasime kõnet ja sõime torti ning siis seadsime sammud Bombardier CRJ900 lennukisse. Sain kõige ägedama istekoha maailmas - kokpitti kahe piloodi vahele. Minust vasakul istus lennuki kapten Andrus Sillakivi ja paremal esimene ohvitser Charles Burchill. Vaatasin kogu ruleerimist ja õhkutõusu nii, nagu piloot seda näeb. Näitan teile ka. Pilt muidugi kõigub ja vibreerib ning müra on suur, aga nii ongi ehe värk, sest just nii sa kokpitis istudes kõike seda näedki. Video algab ruleerimisega ja lõpeb õhkutõusuga - kui sa nii pikalt kaasa ruleerida ei jaksa, alusta vaatamist alates umbes 8:50.

Oli ikka vägev küll! Uhke oli ka vastuvõtt, mis meid Ohridi lennujaamas ootas. Vaata galeriid õhkutõusust ja maandumisest: