REISIJUHT HAMBURGIS | Mida teevad luksusliku kruiisilaeva kokad enne, kui hakkavad toitu valmistama?

Vaata videot!
REISIJUHT HAMBURGIS | Mida teevad luksusliku kruiisilaeva kokad enne, kui hakkavad toitu valmistama?
MSC Grandiosa peakokkFoto: Kairi Prints

Eile õhtul alustas oma esimest merereisi MSC Grandiosa — suurim kruiisilaev, mis kunagi Euroopat väisanud. Sain Reisijuhi toimetajana võimaluse Baltimaadest ainukese ajakirjanikuna tema esimene sõit kaasa teha. Hetkel seilame Hamburgi lähistel.

Mõne päeva pärast ootab MSC Grandiosat ees suur ristimistseremoonia, mille viib läbi Itaalia legendaarne näitlejanna Sophia Loren.

Ajakirjanikele on laevas tohutult tihe ja põnev programm — kuid nagu itaallastel ikka juhtub (MSC Cruises on Itaalia kompanii), siis ürituste järjekord ja algusajad muutuvad tihemini kui me jõuame programmi uuendusi vaadata. Rääkimata sellest, et jõuaks kõike kogetut Reisijuhis jagada — pikemad ülevaated ilmuvad, kui kodumaale tagasi jõuan. Küll aga jõuan oma mõnda vaba hetke kasutada õrritajate jagamiseks.

Ei ole vist vaja isegi rõhutada, et siin saab väga hästi süüa ja võimalusi erinevate maade gurmeetoite proovida on väga palju. Aga kuna mul on ikkagi ainult õrritaja postitada plaanis, siis siit videost näed vaid seda, mida tegi üks kokk enne, kui ta hakkas toitu valmistama:


Päisefotol on MSC Grandiosa peakokk, videos aga toimetab üks tema töötajatest. Peagi on Reisijuhis oodata ka intervjuud peakokaga.

Seotud lood:

Uuri MSC Grandiosa kohta lähemalt SIIT!

Reis toimub koostöös kruiisikompaniiga BalticGSA.