Reisijuhi nädalalõpusoovitused: Maitserännakule Kalamajja, energialaagrisse Pärnumaale, legendaarsete estoonlastega Lahemaale


Kopterilend
KopterilendFoto: Hendrik Osula

Kevadpäikest täis nädalavahetus sobib perfektselt kiireks energia kogumise puhkuseks Eestis - saada võib seda energiat nii toidust, meditatsioonist kui Lahemaa võimsast loodusest.

Telliskivi tänavale sööma: Vietnami köök, kohvik-mootorrattapood ja tänavatoit

Jah, see on tõesti võimalik - Kalamajas on viimastel kuudel avatud veel rida uusi kohvikuid. Lausa nii palju, et korraga soovitame ette võtta ainult Telliskivi tänava uued kohad ja muu teiseks korraks jätta. Olenevalt sellest, kumba pidi mööda Telliskivi tänavat jalutama hakata, on kas tänava alguses või lõpus, kohe Depoo Turu sissepääsu juures, kaks mustaks värvitud merekonteinerit. Vietnami söögikoht nimega Konteiner on pisike, ilmselgelt vietnamlaste mõõtude järgi ehitatud - aga seda autentsem koht. Avatakse iga päev kell 11, sulgemisaja kohta nii selget infot ei leia - ilmselt siis, kui keegi enam süüa ei jaksa.

Aga tõesti ei tasu seal kõike kolme käiku süüa, sest ainult paarkümmend meetrit mööda Telliskivi tänavat edasi jalutades leiab järgmise uue kohviku. Mitte lihtsalt kohviku - Renard müüb kohvi, saiakesi ja…mootorrattaid.
Nagu kohviku nimigi reedab, on kohvikupidamisega alustanud Eestis disainitud ja toodetud Renard mootorrataste valmistajad. Endises raudteedepoos asetsevad ruumid on otsekui kohvimetropolidest New Yorgist või Berliinist pärit – industriaalne ruum kõrgete lagede, tumedate toonide ja valge kahhelplaadist letiga, sekka natuke ka vintage mööblit. Kohviku sünni taga on kolm noort erineva taustaga kohvigurmaani, nii et kuhu iganes te Kalamajas tegelikult sööma lähete, kohvi peab jooma seal.

Tänava teise otsa, Mööblimaja parklasse, on tekkinud (ameerikalikku) tänavatoitu pakkuv Telliskivi 15.(fotol). Ehkki interjöör on üsna igav, ei ole seda kindlasti mitte maitsed. Kuidas teile meeldiks lameleib kama ja kimchiga? Meile meeldis väga. Ja kui kusagil Tallinnas burgerit süüa, siis see on see koht.

Telliskivi 15