Reisijuhi nädalalõpusoovitus: Presidendimatkale Aegviitu, Tartusse korterinäitusele, Pärnusse spaanädalale


ESL 2014-2015 Parim ühiskondlik interjöör Hedon SPA  Pärnu Mudaravila Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla
Hedon Spaa pakub spaanädala ajal luksuslikku puhkust säästupuhkuse hinnagaFoto: Arne Maasik

Turistivaene veebruar on parim aeg Eesti-puhkuse nautimiseks. Nädalavahetus pakub kõike privaatsetest näitustest matkade ja spaas logelemiseni.

Aegviitu matkama, nii suuskadel kui jala!
Laupäeval, 27. veebruaril sõidutab Elron XII Presidendimatka osalejaid pikemate rongikoosseisudega. Lisaks on Presidendimatkale minejatele sõit tavapärasest soodsam.
„Selleks, et mahutada ära kõik matkalised, teenindame 27. veebruaril kell 10:16 Tallinnast väljuvat reisi nr 406 ning samal päeval kell 16:20 Aegviidust väljuvat reisi nr 421 tavapärasest pikemate rongikoosseisudega,“ ütles Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.
„Nimetatud väljumistele pakume eripiletit, mida saab osta ainult rongist,” lisas Ronnie Kongo. „Edasi-tagasi reis maksab märksõna „Presidendimatka pilet“ ütlemisel kokku vaid 3 eurot – tavapärase 6 euro asemel. Muud soodustused eripileti ostmisel ei kehti. “
„Tervisesporti propageerivast Presidendimatkast on aastatega saanud Eesti üks rahvarohkemaid matkaüritusi. Presidendimatk oli algselt planeeritud suusamatkana. Rõõmu teeb, et meil on alati ohtralt osavõtjaid – isegi lumepuudus ei takista looduses viibimist ja sportimist,“ sõnas Aegviidu vallavanem Riivo Noor. „Minu meelest on suurepärane, et Presidendimatk algab just matkapealinnast – sellist tiitlit kannab Aegviidu alates 2015. aasta augustist.“
Kümne kilomeetri pikkune Presidendi matkarada, millel on sammunud nii Eesti Vabariigi esimene president Konstantin Päts kui ka Arnold Rüütel, viib matkaja Aegviidust läbi Nelijärve Jänedale. Matk algab kell 11:15, kõikidele matkal osalejatele pakutakse Nelijärve Puhkekeskuses kuuma teed, lõpp-punktis Jänedal Musta Täku Tallis ootab matkajaid soe supp ja ansambel Tants’n Trall. Matk toimub iga ilmaga, osalemine on tasuta.
Rohkem infot Presidendimatka kohta leiab aadressilt www.presidendirada.ee

Seotud lood:

Voronja galerii korternäitused: Kalli Kalde "Maasikamoos

Peipsi ääres suviti tegutseva Voronja galerii asutajad leiavad, et kunst ei ole ainult see osa kunstnike loomingust, mida saab vaadata muuseumi või näitusemaja saalides. Kunst on ka need pildid, mida riputatakse kodudes seinale. Just seepärast on nad sel talvel korraldanud Tartus korterinäituste sarja.
Järgmisel nädalal, täpsemalt 1. märtsil, avaneb näitus aadressil Eha 31-2 ehk Eharoosa maja I korrusel, kus külastajaid ootavad Aune ja Raivo laste ja koeraga.

Nii et kes Tartusse hoopis järgmisel nädalavahetusel minna plaanib, siis 5.märtsil kell 18-21 toimub näituse meeleolukas sulgemine. Sulgemisel saab lisaks näituse nautimisele, kuulata kontserti, mis algab 19.00. Kontserdil mängivad Karen Kriit vioolal ja Helis Oidekivi flöödil. Kavas on Hoffmeister duo nr.1 op.19, Mozart duo B-duur jt.

Loe lisa siit!

Pärnusse spaasse!
Pärnu spaa-nädal toimub 26. veebruarist kuni 6. märtsini, talvised parimad pakkumised on selleks perioodiks teinud kõik spaad ja paljud restoranid-hotellid. Igale maitsele on midagi!
Näiteks Tervise Paradiisis algab kahese standardtoa hind spaanädala ajal 63 eurost. Luksusliku Hedon Spa päevaspaa külastus maksab aga 15 eurot inimesele, kus puhastavaks ja lõõgastavaks spaarituaaliks on aega tunde ning millele lisaks pakub spaa päikesenaudingut - päikeselamp imiteerib naturaalse päikesevalguse kogu spektrumit, mis on kasulikud tervisele, tagades turvalisuse tänu vähendatud UV kiirgusele. Strandis on aga spaa külastuse üksikpilet ainult viis eurot.
Loe lisa siit!