Reisiajakiri Estraveller kutsub endale "postkaarte" saatma! Parimad saavad reisibüroo kinkekaardi!


Postkaardid 1/2016
Postkaardid 1/2016Foto: Renee Altrov

Milline on olnud kauneim või kummalisim koht, kuhu oled reisides sattunud? Kuhu tahaksid kindlasti tagasi minna või mida soovitaksid teistele? Saada oma parim reisifoto ja sellel oleva koha lugu aadressile estraveller@estravel.ee. Parimad ilmuvad juba mais ka ajakirjas ning auhinnaks on Estraveli kinkekaart väärtusega 65 eurot!

Schimmelend postkaardid on juba saabunud ja neist parimad ilmusid kevadnumbris:

Argipäeva võlus. Renee Altrov, Peking, Hiina

Selline on Peking, eks ju? On ja ei ole ka. Kes on käinud, teab, et sellist traditsioonilist vaadet näeb enamasti ainult turistide linnaosas. Kes ei ole käinud, näeb pildil just seda idüllilist Hiinat, mida otsima minnakse.

Tegu on ühe Pekingi tuntuima hutongiga – Donghuameniga. Hutongid on n-ö hiina vanarahva kitsaste tänavatega asumid, kus kunagi toimusid terve linna asjatamised. Pekingis on neid säilinud umbes 600 alates ühest tänavast kuni tervete linnaosadeni. Kesklinna hutongid on ajaga muutunud kinnisvara kuldpaladeks ning seal elavad ainult rikkad ja hea maitsega inimesed.

Seotud lood:

Donghuamenis tegutseb õhtuti kurikuulus ööturg, kus pakutakse kõiksugu delikatesse alates küpsetatud lindudest (pulga otsas) kuni illegaalselt müüdavate küpsetatud sisalikeni (ka pulga otsas).

Maagiline oli aga hetk pärast turu sulgemist, kui kõik turistid olid lahkunud ning kohalikud asjatasid poodide ja toidulettide
kokkupakkimisega. Veel kümme minutit enne pildi tegemist oli tänav puupüsti täis turiste maailma kõigist otsadest.

Mina, kes ma olen nüüd Pekingis käinud, üritan just seda vaadet jätta omale mällu, lootes, et just sellise pildina meenutan Pekingit ka edaspidi – teades, et see on ainult imepisike osa sellest metropolist.