Puhka end ometi välja! Neli kasulikku vihjet aja mahavõtmiseks ja akude täislaadimiseks


Puhka end ometi välja! Neli kasulikku vihjet aja mahavõtmiseks ja akude täislaadimiseks
Pilt on illustreerivMaarten van den Heuvel / Unsplash

Kuigi reise peetakse puhkuseks, on nad kohati väga väsitavad — ka neist tuleb puhata. Millal sa end viimati täiesti välja puhkasid? Pakume neli näpunäidet, mida ette võtta, et tunneksid end taas terve ja lõõgastununa.

Kas oled aeg-ajalt tundnud, et jooksed energiast tühjaks ja tahaksid täiesti välja puhata? Igaüks vajab vahetevahel enda laadimist. Eestimaa rahulik ja puutumatu loodus on ideaalne koht oma väsinud keha ning hinge ravitsemiseks. Siin saad oma akud täis laadida nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Loe nõuandeid, mis pakuvad lõõgastusvõimalusi, kuid annavad samal ajal ka uusi kogemusi.

Mine loodusesse

Tallinnas ja Tartus kihab kiire linnaelu, kuid tasub vaid mõni kilomeeter linnast välja sõita, kui leiad end keset ajatut metsavaikust. Kui otsid rahulikku olemist ning omaette kulgemist, siis võta ette retk mõnda rahvusparki või kaitsealale. Rabamatk, loopealsed, linnulaul, jõgede vaikne voolamine — see kõik viib igapäevamured eemale. Et tõelist puhkust nautida, pane käest telefon ja muu tehnika. Liikumine ja värske õhk toovad ka hea une ning taastavad tegutsemistahte.

Hea toit viib mured meelest

Seotud lood:

Puhas õhk, puutumatu loodus, lihtne ja maitsev kõhutäide — rohkem polegi aja mahavõtmiseks vaja! Eesti köök hindab hooajalist ning kohalikku toitu. Selleks, et tõesti lõõgastuda, proovi veidigi aega loobuda kohvist, asendades selle taimeteedega, mis on pärit meie oma puhtast loodusest. Laia teevaliku igaks elujuhtumiks leiad nii suurematest kui väiksematest toidukauplustest, apteekidest ja looduspoodidest.

Saun ravib kõik probleemid

Eestlased on saunarahvas. Saun puhastab nii ihu kui hinge, tuues sügava une ja muredest vabanemise. Juba meie esivanemad teadsid, et kuumus vabastab lihaspinged, puhastab nahka, ergutab vereringet, kiirendab ainevahetust, tugevdab immuunsüsteemi ja avab kopse. Võta leili, vihtle, kalla end üle külma veega ja oled kui uuesti sündinud!

Korralik uni

Korralik puhkus ja sügav uni on jõuvarude taastamiseks hädavajalikud.

Allikas: Puhka Eestis