Proovime matkaradasid: Tiksoja matkarajal veedad hommikutunnid külluslikus roheluses

 (1)
Proovime matkaradasid: Tiksoja matkarajal veedad hommikutunnid külluslikus roheluses
Foto: Liisi Toom

Otsides uusi Tartu läheduses olevaid matkaradu, mis pakuks vaheldust ning oleks looduses mõnusad kohad kergeks treening-jalutuskäiguks, leidsin Tiksoja matkaraja. See on vaid mõned kilomeetrid Tartu kesklinnast.

Tiksoja matkarajal saab teha kas ühe- või kahekilomeetrise ringi. Või mõlemad, nagu tegin mina. Rada on suurepäraselt märgistatud noolekeste, suunaviitade ja siniste triipudega puutüvedel.

See matkarada kuulub Tartu-Jõgeva puhkealal olevate matkaradade sekka. Vaata lisainfot siit.

Sellise väikese raja kohta on paik väga hästi varustatud mõnusaks loodusekülastuseks sõpradega või perega - olemas on nii lõkkekoht kui telkimiskoht.

Foto: Liisi Toom

Mina külastasin (esimest korda!) rada möödunud nädalavahetuse varahommikul. Kuna ilmad on olnud mõnusalt vihmased, siis on loodus nii roheline, kui praegu olla saab. Terve metsa-alune on erkroheline ja pakub silmarõõmu. Metsatukka ääristas omakorda võilillekollane põld.

Täiesti roheline metsaalune. Foto: Liisi Toom
Seotud lood:

Rada ise oli kergesti järgitav, kohati veel märg ja tuli hüpata ja ettevaatlik olla, et jalaga päris poriloiku ei astuks. Metsaalune on kaetud mõnusa jänesekapsavaibaga. Kes soovib, võib sealt minna õnne otsima, sest just harilikku jänesekapsast on kasutatud õnne ja jõukuse ligimeelitamiseks.

Mõnusat matkamist roheluses!