Plaanid üksinda reisile minna? Värskest uuringust selgub, et üksinda reisimine on 2017.aasta hitt-trend


Pariis
PariisFoto: Shutterstock

Hiljuti läbiviidud uuring analüüsis reisiennustusi aastaks 2017 ning tulemused olid üsna üllatusterohked. BookYogaRetreats.com küsitles enam kui 300 reisihuvilist, et teada saada, missuguseid trende võime järgmisel aastal oodata.

Inimeste huvi üksinda reisima mineku vastu on jätkuvalt tõusujoones. 51 % küsitluses osalenutest tunnistas, et nende järgmine reis saab olema just omapäi. Seda trendi juhib Saksamaa – 80 % sakslastest andsid teada, et nad eelistavad üksinda maailma avastamist. Neile järgnesid 69 % Suurbritannia kodanikud ning 67 % kanadalasi. Veel enam – üksinda reisimise trend käib käsikäes ka iseseisva reiside planeerimisega. Kõigest 6,25 % vastanutest teatas, et nad kasutavad oma 2017.aasta reisideks reisifirma või-agendi abi. Uuringust selgus veel, et kasvav trend on ka puhkused, mida võtavad ette vaid naised. Seda kinnitab teinegi uuring, millest selgus, et viimaste aastatega on reisivate naiste osakaal kasvanud märkimisväärsed 230 %.
Üha enam reisihuvilisi tunnistab, et nad otsivad reisides oma maailmapilti rikastavaid kogemusi. 29 % sõnasid, et nad reisivad selleks, et uusi sihtkohti avastada. 32,9 % andsid teada, et nende eesmärk on õppida selgeks mõni uus oskus. Enam kui pooled uuringus osalenutest tahavad avastada kohalikku elu ja sulanduda selle kultuuri. Vastupidiselt, vaid 4 % teatasid, et nad reisivad pidutsemiseks ja põneva ööelu leidmiseks. Kõigest 10 % ütles, et nad reisivad selleks, et pere ja sõpradega kohtuda. Hispaania reisihuvilised olid enam huvitatud kehale-ja vaimule pühendatud heaolu reisidest. 16,7 % vastanutest andsid teada, et just see on nende 2017.aasta eesmärk. Lõpetuseks, Instagramist saadud reisiinspiratsioonil ei paista ka 2017.aastal lõppu tulevat. Peaaegu 80 % vastanutest tõdes, et kasutavad puhkuse ajal aktiivselt sotsiaalmeediat. 25 % neist dokumenteerivad seal oma reise igapäevaselt. Samasugune entusiasm ei kehti aga reisijate tööelule. 75 % vastanutest soovib reisimise ajal täielikult tööelust välja lülituda.

Allikas: lonelyplanet.com