PILDID: Tahad reisil huvitavaid portreesid pildistada? Hakka tainast sõtkuma!


PILDID: Tahad reisil huvitavaid portreesid pildistada? Hakka tainast sõtkuma!
Soren Dahlgaard /Dough Portraits 2015

Taani kunstnik Søren Dahlgaard, kes muuseas on esinenud ka Tallinnas ja Pärnus, andis välja oma 14 riigis pildistatud tänavaportreede raamatu, kus kõikidel pildistatud inimestel on pea kaetud. Mitte siis kübara või kaabuga … vaid kilo taignaga!

Raamat “Dough Portraits”on kahtlemata üks absurdsemaid ja pöörasemaid fotoreise läbi neljateistkümne riigi, mis kunagi tehtud on.
Võite ainult ette kujutada, kuidas Dahlgard oma huviobjektidele lähenes: “Kas tohib ma teen teist ühe foto? Ja kas tohib, ma panen teile selle käntsaka tainast pähe?”

Kontseptuaalse performance-kunstnikuna tuntud Dahlgaard pildistas raamatu jaoks materjali kogudes kahte tuhandet eri vanuses ning erineva taustaga “taignapead” erinevates kohatdes kokku 14 täiesti erinevas riigis, näiteks Kanadas, USAs, Taanis, Brasiilias, Maldiividel, Soomes, Kosovos, Hiinas, Lõuna-Koreas ja Austraalias.

Søren Dahlgaard (sündinud 1973) on Taani kunstnik, kes elab praegu Melbourne’is Austraalias. Tema raamatu andis välja kirjastus Art / Books ja see ilmub 26. oktoobril.

Fotod: Soren Dahlgaard / Dough Portraits